Geleceğin Ustaları ödüllerini aldı

Hüsn-i Hat, tezhip, minyatür, ebru, cilt, çini, kaatı’ ve kalemişi dallarında düzenlenen yarışma sonucu ödül kazanan yarışmacılar ödüllerini aldılar.

Geleceğin Ustaları ödüllerini aldı

Zeytinburnu Belediyesinin Geleneksel Sanatlar Derneği ile birlikte düzenlediği Geleneksel Sanatlar Yarışması’nın ödül töreni ve sergi açılışı gerçekleşti. Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergi açılışı ile başlayan program, Türk sanat müziğinin sevilen sesi Aslıhan Erkişi konseriyle devam etti. Gecenin sonunda ödül alan Geleceğin Ustaları’na para ödülleri ve plaketleri törenle takdim edildi.

Hüsn-i Hat, tezhip, minyatür, ebru, cilt, çini, kaatı’ ve kalemişi dallarında düzenlenen Geleneksel Sanatlar Yarışması sonucu ödül kazanan yarışmacılar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen etkinliklerle ödüllerini aldılar. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve seçici kurulun birlikte gerçekleştirdikleri sergi açılışı ile başlayan program, sahnede Aslıhan Erkişi’nin konseriyle devam etti.

Geleneksel Sanatlar Yarışması Ödül Töreninin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Murat Aydın, “Bundan 15 yıl önce göreve geldiğimde, Zeytinburnu Belediyesi’nin bütçesi, bugün sadece kültür ve sanat için harcadığımız paranın yarısı kadardı. Bugün o bütçe 60 kat artmış durumda. Bize bu güzel işleri yapmamız için bu imkânları veren Zeytinburnululara çok teşekkür ediyorum.” diyerek kültür ve sanata yaptıkları yatırımın şehre büyük katkılar sağladığını ifade etti.

Seçici kurul üyelerinin derece alan yarışmacılara ödüllerini takdim ettiği gece, yarışmada seçilen eserlerin yer aldığı yarışma kataloğunun dağıtılmasıyla son buldu.

 

Elif Yediveren haber verdi

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2013, 20:09
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13