Geleceğin Şiir Yorumcuları

Türkiye'nin İlk Çocuk Şiir Grubu: Bahar Çiçekleri sahneye çıkıyor!

Geleceğin Şiir Yorumcuları

Sanat eğitmeni Nesrin Çaylı, bir süredir atölyesinde 9-16 yaş grubu öğrencileri ile “Şairi anlama, şiiri yorumlama” etütleri yapmaktaydı. (Atölye çalışmalarını daha önce dünyabizim’de haberleştirmiştik.) Bu çocuklar artık bu atölyeden çıkıp marifetlerini şiire gönül verenlerle paylaşmaya karar verdiler. Bahar Çiçekleri Şiir Grubu çalışmalarının sonucu ulaştıkları performansı şiir severlerle ve şiire emek veren şairlerle Üsküdar Altunizade Kültür Merkezi’nde paylaşacaklar.Şairler

Programa çok sayıda yazar ve şair de katılacak. Dinleyiciler arasında olacak sanatçılar; Şiir yorum üstadı Sacit Onan, Nurullah Genç, Senai Demirci, Ümit Meriç, Yıldız Ramazanoğlu, Sadık Yalsızuçanlar, Recep Garip, Ömer Lekesiz, Tarık Tufan, Selahattin Yusuf, İsmail Kılıçarslan ve Hüseyin Goncagül. Bu kadar isim seyirciler arasında olur da bir sürpriz gerçekleşir mi bilemeyiz tabi.

Nesrin Çaylı Sanat ve Okuma Evi, geleceğin hanım şiir yorumcularını yetiştirmeyi ve çocukların kalbinde şiiri uyandırarak gelecek nesillere, duygusal ve zihinsel estetiği armağan etmeyi hedefliyor. Ve bu konuda eğitmen Nesrin Çaylı “Biz şairin efsunlu bilgeliğinde, şiirin zarif dizelerinde, hakikati, davayı, hüznü, sevinci, aşkı ve insanı bildik. Ve istedik ki şiirce yaşamanın tadına varmak için şiirlerde buluşalım. Bahar Çiçeklerine yüzler binler eklensin de bahar tadında yaşayarak çoğalalım.” diyor.

Programa davetlisiniz.

Nesrin Çaylı Sanat ve Okuma Evi Bahar Çiçekleri Şiir Dinletisi

Tarih: 14 Kasım Pazar

 Saat: 20.30

Yer: Altunizade Kültür Merkezi – Üsküdar

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2010, 15:55
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26