Gazzeli yetimler İstanbul'da

Birkaç arkadaşın bir araya gelerek başlattığı sponsor yetim aile programında bakımı üstlenilen Gazzeli yetimler için 1 Temmuz’da, bir gece düzenleniyor.

Gazzeli yetimler İstanbul'da

2011 yılının ilk döneminde birkaç arkadaşın bir araya gelerek, “Hacılar, bir şeyler yapmalıyız. Bir şeyler yapıp yaranın kabuk bağlamasını engellemeliyiz.” demeleriyle başlayan sponsor yetim aile programı, bakımı üstlenilen Gazzeli yetimlerin İstanbul’a davet edilmeleriyle devam ediyor. 1 Temmuz, saat 19.30’da Çınar Kongre Merkezinde ‘Ümmetin Yetimleri’ adlı bir gece düzenleniyor.

Programı düzenleyen arkadaşlar oldukça heyecanlı. Bu arkadaşlar, Ümmetin Yetimleri adıyla gerçekleşecek gece için umutlular. Programın asıl amacı onlar için salonda bol bol gözyaşı akıtılması değil. Genç arkadaşlar, 165 milyon yetimin yaşadığı, her gün binlerce insanın temel ihtiyaçlarını karşılayamadığı için öldüğü bu dünyanın bir tasarı, önümüze koyulmuş bir resim olduğunun farkındalar. Bu hususun Müslümanlar tarafından çok iyi bilindiğinin ve ne yazık ki unutulduğunun da farkındalar. “Programımızın amacı, Müslümanların üzerine sinmiş ölü toprağını silkip atmak, giderilmemiş bir rahatsızlığın eczası bulunmadan sistem içinde çaresiz kalmış gibi yaşamalarının üzerlerinde ağır bir vebal olduğunu anlatmak/hatırlatmak.” diyor arkadaşlar.

Neden ilk Gazze’den başladınız sorusuna, “Çünkü orası ümmetin kalbi.” cevabını veriyorlar. Ve “Dikkat edin, vücutta bir et parçası vardır.” diye başlayan hadise telmihte bulunuyorlar.

Son olarak, 1 Temmuz’da gerçekleşecek programın,  önümüzdeki senelerde farklı coğrafyalardan yetim kardeşlerimizin katılımıyla devam edeceği –inşallah- müjdesini alıyoruz arkadaşlardan.

Program bilgilerine; www.ummetinyetimleri.com'dan ulaşılabilir.

 

Bünyamin Dinç haber verdi

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2012, 23:45
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13