Gazzeli çocuklardan resim sergisi

300 resmin yer alacağı sergi, 1-2 Ocak 2011 tarihlerinde Taksim Metro'sunda. Sergi sabah 10.00 ile akşam 20.00 arasında ziyarete açık..

Gazzeli çocuklardan resim sergisi

Gazzeli çocukların çizmiş olduğu birbirinden güzel resimler, Taksim Metrosu’nda sergilenecek. Gazzeli çocukların hayallerini yansıttığı 300 resmin yer alacağı sergi, 1-2 Ocak 2011 tarihlerinde açık olacak. Sergiyi sabah saat 10.00 ile akşam 20.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Gazzeli çocukların resim sergisi bugün açılıyorİHH'nın Gazze’de yaşayan öğrencilere yönelik bir resim yarışması düzenledi. “Bir Hayalim Var, Yaşama Hakkım ve Rüyamdaki Dünyam” konu başlıklı resim yarışmasına farklı yaş guruplarından 500 çocuk katıldı. Gazze’de İsrail ambargosu altında zor şartlarda yaşayan çocuklar, yaşamayı hayal ettikleri dünyalarını çizgilerle ifade ettiler.
Çizilen her resimde çocukların hayata bakış açılarını ve hayatlarının gerçeğini görmek mümkün. İlköğretim, ortaokul ve lise öğrencilerinin katıldığı yarışmanın jüri üyeliğini Hasan Aycın, Mevlana İdris, Dağıstan Çetinkaya, Rabia Bozkurt, Çiğdem Tavkul ve Turan Dertli gibi seçkin isimler yaptı. İlkokullarda birinciliği 8 yaşındaki Duha Vail, Ortaokullar kategorisinde 14 yaşındaki Muhammed Beşir, Liseler arasında ise 15 yaşındaki Lina Atıf Mesad’in çizidiği resim birinci seçildi. Birinci olan öğrencilere diz üstü bilgisayar, ikincilere kamera, üçüncülere fotoğraf makinesi hediye edilecek.  Mansiyon alan öğrencilere ise bisiklet ödülü verilecek.  Ödüller Mayıs ayında düzenlenecek 5.Çocuk Buluşmasında sahiplerine verilecek.
Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2011, 15:23
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
MARVA
MARVA - 10 yıl Önce

ŞİMDİ ÖĞRENDİM KEŞKE SERGİ TARİHİ UZATILSA:(

banner19

banner13

banner26