Gazze’de yetim ailelerine destek

İHH İnsani Yardım Vakfı, 2022 Yetim Dayanışma Günleri kapsamında Filistin’in Gazze Şeridi’nde 26 yetim ailesine aydınlatma ekipmanı desteği ve 2 yetim ailesine ise dağıtım aracı tuk-tuk desteği verdi.

Gazze’de yetim ailelerine destek

İHH İnsani Yardım Vakfı, 2022 Yetim Dayanışma Günleri (YDG) kapsamında dünyanın farklı coğrafyalarında yetim ailelerinin hayat şartlarının iyileştirilmesine yönelik çok sayıda projeyi hayata geçirdi.

Proje uygulanan ülkelerden biri de Filistin. Gazze Şeridinde,  yetimlerin ve ailelerinin yararına projeler gerçekleştirildi.

26 ev aydınlandı

İHH, Yetim Evlerini Aydınlatma Projesi kapsamında Gazze’de 26 yetim ailesine içerisinde elektrik kabloları, led ampuller, ışık kontrol anahtarı, ikili akü maşası ve batarya bulunan aydınlatma ekipmanı verdi. Ekipmanların kurulumu da İHH görevlileri tarafından yapıldı.

2 yetim ailesine ise Gelir Temini Projesi kapsamında dağıtım aracı tuk-tuk aracı verildi.

Destek olmak için

 

İHH aracılığıyla Gazze’deki ihtiyaç sahiplerine destek olmak isteyen bağışçılar, GAZZE yazıp 3072’ye SMS göndererek 10 TL yardımda bulunulabiliyor. Daha yüksek tutarlarda bağış yapmak isteyenler ise, İHH’nın internet sitesi üzerinden ya da banka hesaplarına açıklama kısmına GAZZE yazarak destek olabiliyor.

Yayın Tarihi: 02 Ocak 2023 Pazartesi 14:00
YORUM EKLE

banner19

banner36