Gaziantep'e de yazarlık kursu açıldı

Gaziantep’te faaliyet gösteren Genç Yazar ve Sanatçılar Derneği yazarlık atölyesi açıyor

Gaziantep'e de yazarlık kursu açıldı

Gaziantep’te faaliyet gösteren Genç Yazar ve Sanatçılar Derneği yazarlık atölyesi açıyor. Program kapsamında başlatılan çalışma, 3 aylık bir eğitimden sonra başarı gösteren kursiyerlere katılım belgesi verilecek ve dernek bünyesinde çıkarılacak olan Serencam dergisinde yazılarının yayımlanması sağlanacak. GYSD Yönetim Kurulu Başkanı Araştırmacı Yazar Gülşen Gazel’in eğitimciliğini yaptığı kursun, Gaziantep’te bir ilk olması, gençler için hem bir fırsat, hem de bir imtiyaz. Ayrıca kitap çıkarmak isteyenlere, baskı-yayın konusunda da yardımcı olunacak. Yazı ve edebiyata ilgi duyan herkese yazarlığın kapılarını aralayan bu çalışmanın, Antep’in gençlerini kitapların dokusunda ve büyülü dünyasında bir gezintiye çıkaracak. Tren kalkmak üzere bu yolculuğa kayıtsız kalmak arafta çaresiz kalmayla eşdeğer o yüzden herkesin yerlerini alması gerekiyor!

Gaziantep’te böyle bir kursun açılması gençler için büyük bir önem taşıyor. Ve gençlerin hayalini kurduğu yazarlık için ilk adım sayılan bu programın çok büyük önemi var.

Gaziantep’in bir sanayi şehri olmasından dolayı sanatsal ve kültürel yönden oluşan bir boşluk söz konusu ve bu boşluğu doldurmak için kolları sıvayan GYSD, yeni kurulmasına rağmen birçok başarılı ve büyük projeye imza attı. Örnek bir davranış sayılan, “Metroda kitap okuma eylemi” şimdi de Türkiye genelinde yaygınlaşması için çalışmalar sürdürülüyor. Toplumda kitap okuyuşun düşüşe geçtiği böyle bir dönemde bu etkinliğin yapılıyor olması, sevindirici olmasının yanı sıra birçok zorluğu da bulunuyor. Büyük oranda maddi külfet isteyen bu gibi çalışmaların nihayet bulması için birkaç gönüldaşın elele vermesi yeterli oluyor; fakat gençlerin de desteğine ihtiyaç var. Bundan dolayı ilgilenen gençleri Gaziantep için edebi dirilişe davet ediyoruz.

 

Salih Ağbalık haber verdi

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2012, 22:36
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertuğrul Fıratlı
Ertuğrul Fıratlı - 7 yıl Önce

"Gaziantep’te bir ilk olması" ibaresi olmasaydı Karslılar'ın deyimiyle,"Allah işini görsün" deyip geçerdik.Oysa İlesam Gaziantep Şubesi'nin SODES kapsamında yürüttüğü "Kültür Edebiyat Günleri ve Yazarlık Okulu"nda verilen yazarlık eğitimi dersleri 10 Aralık'tan beri devam ediyor; ilköğretim, lise, lisans,yükseklisans ve yetişkinleri kapsayan yüze yakın katılımcılar 6 değişik grub oluşturmuş,ikinci grup Mart ayından itibaren yine 2 ay sürecek bir kursa tabi olacaktır.Bu anlamda verilen/ver

banner19

banner13