Gazeteci Mehmet Alpay Zeytinburnu Kültür Sanat'ta anıldı

Zeytinburnu’nun hafızası, kıymetli gazeteci Mehmet Alpay, vefatının yıl dönümünde Zeytinburnu Kültür Sanat’ta düzenlenen etkinlikle anıldı. Mehmet Alpay’ın yakınları, sevenleri, mesai arkadaşları ve birçok medya mensubunun katıldığı tören Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy’un konuşması ile açıldı.

Gazeteci Mehmet Alpay Zeytinburnu Kültür Sanat'ta anıldı

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, konuşmasında Mehmet Alpay gibi değerlerin vefatından önce de kıymetlerinin bilinmesi gerektiğini ve Zeytinburnu Belediyesi’nin henüz Mehmet Alpay hayattayken düzenlenen sergilerle bu ödevini yerine getirdiğini söyledi. Ayrıca bugün de düzenlenen bu programla vefanın yalnızca Fatih’te bir semt olmadığını da göstermiş olduğunu ekledi.

Başkan Ömer Arısoy’un konuşmasının hemen ardından Mehmet Alpay’la alakalı hazırlanan bir belgeselin gösterimi yapıldı. Gösterimden sonra ise bu kez sahneye konuşmasını yapmak üzere Gazeteci Taylan Demirel çıktı. Mehmet Alpay’la arkadaşlıklarından ve hatıralarından bahseden Demirel’den sonra ise sahneyi Gazeteci Osman İslam aldı. İslam da konuşmasında Mehmet Alpay’la geçen gazetecilik günlerinden ve Alpay’ın kendine has özelliklerinden bahsetti. Hemen ardından sahneye Selvi Sarıtaç çıktı. Sarıtaç’ın kısa konuşmasından sonra Mehmet Alpay’ın hem meslektaşı hem de yakın arkadaşlarından Gazeteci Hüseyin Çetiner’in hazırladığı video gösterildi. Çetiner, videoda Mehmet Alpay’ın hayatı hakkında bilgi verdi ve yine Alpay’la geçen hatıralarından bahsetti. Video gösteriminin arkasından Mehmet Alpay’ın oğlu Barış Karamul, onun ardından Alpay’ın kızı Gülşah Ennaç konuşmalarını yaptı. Konuşmaların tamamlanmasının ardından program, fotoğraf çekimleri ile son buldu.

YORUM EKLE

banner36