Füze kalkanına hayır!

TOKAD Malatya’ya kurulan NATO füze kalkanını ve füze kalkanı için Amerikan askerilerinin Malatya’ya yerleşmesini protesto etti.

Füze kalkanına hayır!

TOKAD (Toplumsal Dayanışma Kültür Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Derneği) Tokat Yeraltı Çarşısı düzenlediği kitlesel katılımlı bir basın açıklamasıyla Malatya’ya kurulan NATO füze kalkanını ve füze kalkanı için Amerikan askerilerinin Malatya’ya yerleşmesini protesto etti.

Füze kalkanının hedefi ümmetin geleceğini imha etmek

Eylem öncesi bir konuşma yapan Özgür Yazarlar Birliği Başkanı Ahmet Örs, Malatya’ya kurulan füze kalkanının açık bir şekilde Müslüman dünyayı kuşatmayı, İslam ümmetinin dirilişini, geleceğini imha etmeyi amaçladığını, fiili olarak da İran’ı tehdit ettiğini; bu yolla da Türkiye’nin batılı güçler tarafından öncü bir savaş makinesi haline getirildiğini söyledi. Konya’da ABD ile ortak tatbikat yapan, Malatya’ya füze kalkanı konuşlandıran iktidar politikasının affedilemeyeceğini vurgulayan Ahmet Örs, Müslümanların, bütün vicdanlı ve antiemperyalist çevrelerin bu işgal politikasına geçit vermemesi çağrısında bulundu.

TOKAD adına basın açıklamasını ise Özgür Yazarlar Birliği Genel Sekreteri Doğan Özlük okudu. Özlük, açıklamada, Türkiye’nin füze kalkanını Malatya’ya yerleştirmekle emperyalist blokta yer aldığını bir kez daha teyit ettiğini söyleyerek “Bu karar sonucudur ki artık Malatya, Amerikan askerinin işgali altındadır! İki hafta önce NATO’nun füze kalkanı için çalışacak Amerikan askerlerinin Malatya’ya geldiğini öğrendik. Bu haber bizim için yakın tarihin en yüz kızartıcı, en utanç verici haberiydi!” dedi.

Arap ülkelerinde yaşanan halk ayaklanmalarını manipüle etmekte başarılı olanların yeni iş sahalarının Suriye olduğunu; onlarca yıldır Suriye’de egemenliğini sürdüren zalim Baas rejimine karşı tepki gösteren halkın mücadelesinin de aynı akıbete doğru koşar adımlarla ilerletildiğini; Malatya’ya kendisine karşı füze kalkanı kurulan İran’ı sıkıştırmak, ona karşı şah çekmeden önceki son hamleyi yapmak için harekete geçen emperyalistlerin anahtar güç ve atlama taşı olarak da Türkiye’yi kullanmak istediklerini ifade eden Doğan Özlük, Müslümanların bu süreçte ciddi kafa karışıklıkları içinde olduklarını iddia ederek “Libya’daki hareket içinde belki başlangıçta samimi çabalar vardı ancak gelinen noktada NATO’nun öncü ülkelerine talan için peşkeş çekilmiş bir ülke görüntüsü var.” dedi.

Yerel diktatörlükler devrilirken küresel diktatörlükler kuruluyor

Yerel diktatörlüklerin devrilip yerlerine küresel diktatörlük ve tahakkümlerin getirilmesi durumunda yapılacak işin hayırlı bir karşılığı olmayacağını dile getiren Özlük, “NATO’dan ve Amerika’dan yana saf tutan Türkiye’nin bölgede adalet dağıtma, mazlumdan yana olma iddialarına inanabilir miyiz? Türkiye’yi yönetenler eğer mazlumdan yana oldukları iddialarında samimi iseler önce dünyanın en büyük terör örgütü NATO’dan ayrılsınlar, bugün Konya’da ortak tatbikat yaptıkları katil Amerikan uçaklarını ülkeden kovsunlar, NATO’ya her gün bombalayıp durdukları yoksul Afgan köylülerinin hesabını sorsunlar! İşte bakınız, Anadolu halkının çocuklarını tutup NATO’nun ordusuyuz diye Afganistan işgaline ortak olma utancını yaşatanlar 12 gencimizi orada ölüme sürüklediler!” dedi ve Müslümanlar olarak gece gündüz Türkiye’nin NATO’dan ayrılması için mücadele etmeleri gerektiğini hatırlattı.

Malatya’daki NATO ve Amerikan işgali yakın tarihin en önemli olayıdır

Malatya’ya kurulan NATO üssü ve Anadolu’yu, dolayısıyla da Ortadoğu’yu kirleten Amerikan postalının Malatya’ya konuşlanmasının kendileri için yakın tarihin en önemli olayı olduğunu vurgulayan Doğan Özlük, sözlerine “Çünkü bu işgal Müslüman olduğu iddia edilen bir iktidar iradesiyle ve bu iktidara gizli ya da açık destek vermekten geri durmayan Müslüman kamuoyunun göz yummasıyla gerçekleşmiştir. Adalet ve özgürlüğü kendisine şiar edinen ve bu şiarla halkları esaret boyunduruğundan kurtarmayı teklif eden İslam’ın mesajı bu vahim tercihle gölgelenmiştir. Onun için yüreğimiz yaralıdır, başımız öne eğiktir!” diye açıklık getirdi.

Özlük, açıklamalarını “Şu halde herkes bu gaflet uykusundan uyanmalıdır! Aldatıcıların türlü hilelerle bizi yolumuzdan ayırmalarına izin vermemeliyiz! İncirlik, Kürecik ve en sonunda da Konya semalarında görülen şeytanı var gücümüzle taşlayalım! Kendimizi Kürecik’in yollarına vuralım! Ümmetin geleceğini hedef alanlara ve onlara yardımcı olanlara geçit vermeyelim!” davetiyle sona erdirdi.

NATO ve ABD bayrakları ateşe verildi

Eylem boyunca “Terrorist NATO Get Out of Malatya, Büyük Şeytan Konya’da Uçuyor Malatya’ya Konuyor, Katil NATO’nun Füzeleri Ümmetin Geleceğini Vuracak” pankartlarıyla dövizler taşınırken “Katil NATO Malatya’dan Defol, Katil NATO Ortadoğu’dan Defol, Katil NATO Afganistan’dan Defol, NATO Malatya’da Sütçü İmamlar Nerede, Yaşasın Küresel İntifada, Uyan Diren Özgürleş, İşbirlikçi İktidar İstemiyoruz” gibi sloganlar atıldı, tekbirler getirildi; Amerika ve NATO bayrakları ateşe verilirken eylem öncesi şarkılar ve marşlar çalındı.

Görkem Evci haber verdi

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2012, 20:13
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13