Fundamenta 2. defa ses veriyor

Fundamenta edebiyat kültür sanat dergisinin ağustos – eylül sayısı çıktı.

Fundamenta 2. defa ses veriyor

Fundamenta Edebiyat Kültür Sanat dergisi “Ağustos – Eylül Sayısı” çıktı. Fundamenta Edebiyat Kültür Sanat dergisinin 2. sayısını www.fundamentadergi.com adresinden PDF olarak indirebilirsiniz.

Fundamenta kendisine kulak verenlerin ilgisiyle yürüyüşüne devam ediyor. Sesini ikinci kez duyuran dergi bu ay okuyucuyu nerelere götürüyor? Ahmed Musab, ‘Korkmamalısın’ diye başlıyor şiir geçidine ve Ayşe Büşra bizi ‘Limon Ormanları’nın içinde gezdirip bir ‘Kilise’ye çıkarıyor yolu. Nurbanu ‘Bilinçliydik Öldürülürken’ diyerek ‘Orta kısımlara doğru’ yön veriyor. Bunun üzerine Bünyamin bir ‘Körelti’nin içinde ‘bilemezsiniz ne zaman uyanacağımı’ diye uyararak, Süleyman Sadık nâmı diğer Kaptan, tutup bir dağ gösteriyor sonra alıp denize indiriyor bizi; sonunda , ‘yelkenlerimi rüzgara bıraktım’ diyerek kapatıyor şiirin kapısını.

Hikayenin kapısı aralanır aralanmaz Zakire’nin içine ‘Garip Bir His’ doğuyor, Betül bir ‘Antiparantez’ açıyor ve Halit’in yolu ansızın ‘Cenevre’ye düşüyor. Bu sayıda misafirimiz olan Umut Can ise, çizgileriyle bir kuyuya işaret ederek Yakub’un elindeki gömleği yeniden ıslatıyor.

Fundamenta, inceleme dosyasında bu ay Cenk Koray’la Orson Welles’i buluşturuyor. Ayşe Hümeyra Leonard Cohen’i dinlemekte ve Betül bir şövalyenin peşine takılmakta. Ayrıca Şükrü Erbaş’la yapılan röportaj da dergide yerini almakta.

 

Meryem Uçar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2012, 10:57
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13