Fuat Çağlar anılıyor!

Bir üniversite öğrencisi iken Allah’ın rahmetine kavuşan Fuat Çağlar 30 Kasım’da doğduğu köyde anılacak.

Fuat Çağlar anılıyor!

Bir üniversite öğrencisi iken Allah’ın rahmetine kavuşan, o güzel şahitlerden olan Fuat Çağlar doğduğu köyde anılıyor. 30 Kasım tarihini ajandasına “Fuat Çağlar’ı Yâdetme Günü” olarak kaydeden sevenleri bu doğrultuda her sene onu anmak ve anlamak üzere birtakım organizasyonlar düzenleyecek.

Düzenlenecek etkinliklerin birincisi önümüzdeki günlerde düzenlenecek. Organizasyonların ilk halkasını 30 Kasım günü 45 kişilik bir ekiple şehidin doğum yeri olan Tokat’a gitmek oluşturacak. Tokat’ın Derekışla Köyü’ne, şehidin ailesini ve akrabalarını ziyaret etmeye gidecek olan grup Fuat Çağlar’ı yâdedecek. Otobüs Çağlar’ın dönem arkadaşlarını, üniversitede ve lisede okuyan gençleri taşıyacak.

30 Kasım günü öğlen namazında, şehidin doğduğu köy olan Derekışla camisinde başlaması planlanan program Kur’an- ı Kerim tilavetiyle başlayıp şehidin hayatıyla ilgili yapılacak konuşmalarla devam edecek. Slayt gösterisi ve marşların ardından yapılacak dua ile program son bulacak.

Programı organize eden ve kendilerini “Şehit Fuat Çağlar’ın İstanbul’daki Arkadaşları” olarak bildiğimiz grup şu şekilde sesleniyor: “Şehidimiz Fuat Çağlar'ın akrabalarını, dostlarını ve tanıyanlarını Tokat'a ve Derekışla köyünde icra edeceğimiz programa bekliyoruz.”

 

Esad Eseoğlu haber verdi

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2013, 00:44
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13