Filistinli Foto Muhabirlerinin Gözünden 'Kudüs ve Mescid-i Aksa'

Filistinli foto muhabirlerinin çektiği Kudüs ve Mescid-i Aksa fotoğraflarından oluşan sergi Kızılay metro istasyonunda vatandaşların beğenisine sunuldu.

Filistinli Foto Muhabirlerinin Gözünden 'Kudüs ve Mescid-i Aksa'

Kudüs Bilinci Derneği ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen fotoğraf sergisinde, Filistinli foto muhabirlerinin objektifinden "14 Temmuz Mescid-i Aksa Direnişi"ni konu alan fotoğraflar sergilendi. Sergi Kızılay metro istasyonunda Başkentliler ile buluştu.

Kudüs Bilinci Derneği Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Merve Pınar, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, 14 Temmuz 2017 tarihinde İsrail hükümetinin Mescid-i Aksa'da ezan ve namazı yasaklanmasından sonra 19 gün süren direnişin fotoğraflarının sergilendiğini ifade etti.

Sergilenen fotoğrafların büyük bir kısmının "14 Temmuz Mescid-i Aksa Direnişi" ismiyle hazırlanan kitapta da bulunabileceğini söyleyen Pınar, "Tarihe tanıklık etmesi anlamında, Kudüs'te yaşanan bu zulümlere hangi ülkenin ne zaman ve nasıl tepki verdiğini, neler yaşandığını, Filistinlilerin nasıl hareket ettiğini anlatmaya çalıştık." diye konuştu. 

Kızılay Metro Sanat Galerisi'ndeki Sergi, 22 Temmuz'a kadar devam edecek.

Yayın Tarihi: 18 Temmuz 2018 Çarşamba 14:24 Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 14:48
banner25
YORUM EKLE

banner26