Filistinli esirler için yürüyoruz!

1.550 esirin İsrail zindanlarında sürdürdüğü açlık grevi 4. haftasında! Filistinli esirlere dayanışma için 11 Mayıs Cuma günü yürüyüş düzenleniyor.

Filistinli esirler için yürüyoruz!

Siyonist işgale direnmek suçundan ötürü hapsedilen yüzlerce Filistinli esirin İsrail zindanlarında 17 Nisan günü başlattıkları açlık grevi eylemi sürüyor. Giderek artan katılımla sayıları 1.500’ü geçen esirler yaklaşık bir aydır hiçbir şey yemeyerek ve sadece tuzlu su alarak işgalcilerin hukuk tanımayan tutumlarına karşı bedenleriyle direniyorlar. Filistinli esirler ölümü göze alarak sürdürdükleri eylemleriyle onursuz bir hayata karşı şehadeti tercih ettiklerini ilan ediyor ve tüm dünyayı İsrail zindanlarında yaşanmakta olan sistematik işkence ve haksızlıklara karşı duyarlılığa çağırıyorlar.

Filistin davasının Türkiyeli savunucuları olarak kardeşlerimizin bedenleriyle ortaya koydukları direnişe sessiz kalamayız. Siyonist işgal ve zulme karşı direnen Filistin halkının mücadelesini desteklediğimizi ve sesimizle, yüreğimizle, dualarımızla kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ortaya koymak durumundayız.

Bu amaç doğrultusunda duyarlılık ve sorumluluk sahibi herkesi Filistinli esirlerle dayanışmamızı geliştirmeye davet ediyoruz. 11 Mayıs Cuma günü Fatih Caminde Cuma namazından sonra toplanıp Saraçhane Parkı’na gerçekleştireceğimiz yürüyüşe bekliyoruz.

Not: Eyleme 20 ve 19 yıl İsrail zindanlarında tutsak kalıp Gilat Şalit takası neticesinde özgürlüğüne kavuşan ve Türkiye’ye gönderilen Filistinli kardeşlerimiz de katılacaklar.

Tarih: 11 Mayıs Cuma

Saat: Cuma Namazı Sonrası

Yer: Fatih Camii’nden Namaz Sonrası Saraçhane Parkı’na Yürüyüş

 

Volkan Yahşi haber verdi

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2012, 01:56
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13