Fikir ve Düşünce Atölyesi başlıyor

Medeniyet Gençliği Hareketinin bir faaliyeti olan “Fikir ve Düşünce Atölyesi” 26 Ekim Cumartesi günü başlıyor.

Fikir ve Düşünce Atölyesi başlıyor

Kendi medeniyet değerlerine sadık ve bu değerleri yüceltecek bir neslin yetişmesi gerektiğinin farkındalığıyla ilim, fikir, kültür ve sanat alanında faaliyet göstermek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Medeniyet Gençliği, tüm genç zihinlerin doğru bir istikamette bilgilenmesine yönelik olarak yapılacak Medeniyet Gençliği Hareketi Fikir ve Düşünce Atölyesi başlıyor.

Medeniyet Gençliği Hareketi fikir ve düşünce atölyesi

Medeniyet Gençliği Hareketi, 26 Ekim 2013-11 Ocak 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan “Fikir ve Düşünce Atölyesi” ile iktisat, tarih, felsefe, düşünce, iman, amel, aksiyon, toplum, sosyoloji, tasavvuf, siyaset alanlarında ve güncel konularda programlı ilmi disipline uygun çalışmalar yapmayı amaçlıyor.

Medeniyet Gençliği Hareketi Merkezindeki (İstanbul -Fatih) ücretsiz olarak düzenlenecek seminerler, bir yıl içerisinde Güz, Kış ve (Bahar-Yaz) olmak üzere 3 dönem olarak gerçekleştirilecek atölye çalışmaları cumartesi günleri saat: 11.00-14.00 ile 15.00-19.00 saatleri arasında yapılacak.

Hedef: Yaşadığımız çağı Müslümanca yorumlamak çabası

Medeniyet Gençliği Hareketi Fikir ve Düşünce Atölyesi’nin amacını ise şöyle tanımlıyor; geçmişten günümüze insanlığın ve İslam’ın ortaya çıkardığı düşünce, tecrübe, ilim, fikir ve bilgi birikiminin değerlendirilmesi çabasıyla yaşadığımız çağı Müslümanca yorumlama, anlama ve anlamlandırma noktasında “Fikir ve Düşünce Atölyesi” ile “Neyi, niçin ve nasıl yapılmalıyız” sorusunun cevabını aramak, geleceğe ilişkin doğru bir amaç ve yöntem geliştirmek üzerine “Hakikat’i bulma” gayretimizin bir yansımasıdır.

Atölye çalışması 26 Ekim Cumartesi günü saat: 11.00 de Cemil Ertem’in “Yeni Dünya ve İktisat” ile konferansı ile başlıyor.

Medeniyet Gençliği Hareketi “Fikir ve Düşünce Atölyesi” programına kayıt olmak ve başvurmak için aşağıdaki linke tıklayınız…

http://www.medeniyetgencligi.com/fikir-ve-dusunce-atolyesi

 

Elif Yediveren haber verdi

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2013, 21:26
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13