Felsefe de var hikaye de...

Kriz çağında felsefe, modern zamanlarda hikâye... İki önemli konu ve değerli konuşmacılarla iki farklı söyleşi...

Felsefe de var hikaye de...

Kriz çağında felsefe, modern zamanlarda hikaye konuşulacak. 23 Nisan Cumartesi günü Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi'ne, yani Sultanahmet'teki Kızlarağası Medresesi'ne davetlisiniz.

Kriz Çağında Felsefenin İşlevi

Bedri Gencer, Alparslan Açıkgenç ve Adnan Aslan "Kriz Çağında Felsefenin İşlevi"ni sorguluyor.

TYB İstanbul Şubesi'nce, YTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Bedri Gencer'in gözetiminde düzenlenen "Fikir Harmanı", Nisan ayında ikinci toplantısını felsefeye ayırdı. Mart ayındaki ilk söyleşide "Kriz Çağında Tasavvufun İşlevi"ni tartışan "Fikir Harmanı" etkinliği, Nisan ayında da ülkemizin önde gelen felsefe adamlarıyla "Kriz Çağında Felsefenin İşlevi"ni teşrih masasına yatırıyor.

Epistemoloji ve felsefe tarihi alanındaki çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Alparslan Açıkgenç ve bilim ve din felsefesi alanındaki çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Adnan Aslan'ın konuşmacı olarak yer alacağı etkinlikte, katılımcılar Prof. Dr. Gencer'in ve dinleyicilerin sorularını da yanıtlayacaklar.

“Kriz Çağında Felsefenin İşlevi” başlıklı söyleşi, 23 Nisan Cumartesi günü saat 14.00'de TYB İstanbul Şubesi'nde başlayacak.

***

Modern Hikâyeciliğimizin Öyküsü

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi'nce düzenlenen “Son İyi Şeyler-Edebiyat Okumaları” devam ediyor.

Şair-yazar Hüseyin Akın gözetiminde yapılan edebiyat okumalarında Nisan ayında modern hikâyeciliğimizin seyri ele alınacak. Geçtiğimiz ay genç şairlerin katılımıyla Türk şiirinin konuşulduğu etkinlikte bu ay Hüseyin Akın'ın konukları genç hikâyeciler.

Hikâye ve edebiyat kuramıyla ilgili yazılarıyla tanınan Hakkı Özdemir'in, Her Şey Hakkında Bir Öykü adlı kitabı geçtiğimiz aylarda kitapçı raflarında yerini alan Kâmil Yıldız'ın ve Us Lekesi adlı kitabı yine geçtiğimiz aylarda kitapçı raflarında yerini alan Hasibe Çerko'nun konuşmacı olarak yer alacağı etkinlikte, katılımcıların soruları da yanıtlanacak.

“Son İyi Şeyler-Edebiyat Okumaları” söyleşisi, 23 Nisan Cumartesi günü saat 17.00'de TYB İstanbul Şubesi'nde başlayacak.

//www.facebook.com/tybistanbul

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi

Adres: Kızlarağası Mehmed Ağa Medresesi,
Divanyolu Cad. Hoca Rüstem Sokak No: 6
Sultanahmet / İstanbul

Tel.: 0212 527 7517-18
Faks: 0212 527 7519

Yayın Tarihi: 21 Nisan 2011 Perşembe 12:12 Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2011, 12:48
banner25
YORUM EKLE

banner26