Fazilet abidesi annelerimiz

21 Temmuz Cumartesi günü Sibel Eraslan Hz.Meryem’i anlatacak.

Fazilet abidesi annelerimiz

Örnek ahlakları, yüksek karakterleri, çile ve mücadele dolu yaşamlarıyla İslam tarihinde birer fazilet abidesi gibi yıldızlaşan mübarek validelerimiz...  Başakşehir Belediyesi Ramazan Geceleri'nin bu yılki özel temalı sohbetleri 'Hayrünnisa Annelerimiz' başlığıyla onlara ayrıldı.

Başakşehir Sular Vadisi'nde düzenlenecek Ramazan etkinlikleri kapsamında ünlü yazar, akademisyen, tarihçi ve hatipler, hayatlarıyla tüm müminlere örnek olan Hz. Meryem, Hz. Sümeyye, Hz. Fatıma, Hz. Hacer, Hz. Asiye ve Hz. Hatice'yi bir kez daha anmak ve gereğince anlamak için özel sohbetlerde Başakşehirlilerle buluşacak.

Hayrünnisa Annelerimiz sohbetlerinde İslam tarihinin ilk şehidi Hz.Sümeyye'yi Ramazan Kayan, çile dolu ömrünü ilahi emirlere çağrıya adayan Hz.İsa'nın validesi Hz.Meryem'i gazeteci-yazar Sibel Eraslan, Peygamber Efendimiz'in (sas) küçük kızı Hz.Fatıma'yı (ra) sevilen hatip Ömer Döngeloğlu, tevekkül ve sabır abidesi Hz.Hacer'i samimi sohbetiyle milyonların teveccühünü kazanan Nihat Hatipoğlu, Allah'ın lütfuyla Hz.Musa'ya sahip çıkan Nil'in Melikesi Hz.Asiye'yi Doç.Dr. Mustafa Karataş ve Peygamber Efendimiz'in (sas) muhterem eşi Hz. Hatice'yi Yazar Nurdan Damla anlatacak.

İlk program Ramazanın 2. günü 21 Temmuz Cumartesi günü teravihden sonra Sibel Eraslan’ın Hz.Meryem’i anlatacağı sohbetle başlayacak, öncesinde Beyazıt Camii İmam Hatibi Suat Gözütok’un Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleşecek.

 

Ömer Sercan haber verdi

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2012, 01:39
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13