Fayrap dergisinin 86. sayısı çıktı

Fayrap'ın Temmuz 2016 tarihli 86. sayısı çıktı.

Fayrap dergisinin 86. sayısı çıktı

Fayrap'ın Temmuz 2016 tarihli 86. sayısı çıktı!

Ceylan Öztürk'ten “Enkaz”, Şifa Çavuşoğlu'ndan “Asfalt”, Şeyma Saraç'tan “Nasıl”, Hakan Arslanbenzer'den “23”, Murat Küçükçifci'den “D tipi kapalıda gardiyan Muharrem”, Ömer Faruk Maden'den “Muhtasar Moğol tarihi” bu sayıdaki şiirler.

Ayrıca Ahmet Sefa Dinleyici, Mehmet Ağırtopçu, İbrahim Özdemir, Emre Yılmaz ve Emirhan Yılmaz ilk şiirleriyle dergide yer alan isimler.

Derginin hikaye sayfalarında bu ay Yavuz Ahmet'ten “Bir yol hikayesi” ve Yahya Arslan'dan “Darbuka” var. Ayrıca Yavuz Ahmet'le yapılmış söyleşi romanla hikaye arasındaki farklara işaret ediyor. Yazarın yakın zamanda çıkan kitabı Pijama ve Kravat hakkında Hamza Bilgü'nün değerlendirmesi de bu sayıda.

Bu sayının gündemi edebiyat dergileri. Elyesa Koytak, Fazıl Baş ve Hakan Arslanbenzer'in katıldığı açık oturumda edebiyat dergilerinin siyasetle ilişkisi ve kamplaşmalar konu ediliyor. Katılımcılar, farklı cenahlardan şairlerin 2000'lı yıllardaki yakınlaşmasını son yıllarda görememenin nedenlerini tartışıyor.

Edebi eleştiride bu ay Ali Akyurt, Sevgi Soysal'ın Yenişehir'de Bir Öğle Vakti kitabını inceledi ve Türk solunun lümpen aşkını çözümledi. Akyurt'un diğer yazısı, son zamanlarda ülkemizde giderek daha çok sevilen Fransız düşünür Jacques Ranciere'in tekliflerini değerlendiriyor.

Fazıl Baş, Çinli siyaset filozofu Han Feizi'den Hükümdarın Yolu metnini çevirdi. Ceylan Öztürk'un sinema yazılarındaysa bu ay Metin Erksan'ın Kuyu filmi analiz ediliyor.

 

Yayın Tarihi: 01 Temmuz 2016 Cuma 17:44 Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 17:44
banner25
YORUM EKLE

banner26