Eşref Ziya 20. Sanat Yılı Etkinliği

Eşref Ziya Terzi 20. Sanat Yılı Etkinliği 11 Aralık Cumartesi akşamı saat: 19:30'da Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde..

Eşref Ziya 20. Sanat Yılı Etkinliği

Eşref Ziya Terzi 20. Sanat Yılı Etkinliği

Eşref Ziya Terzi 20. Sanat Yılı Etkinliği
(+)

Protest müzik alanında kendi tarzını oluşturmuş Eşref Ziya’nın sanat yaşamı, aynı zamanda Türkiye’nin ve dünyanın son 20 yılına da mercek tutuyor,  Eşref Ziya Terzi meşhur söylem ile ezgi müzik alanında önder isimlerden biri olarak, sanatın bir çok dalında ürünler vermiş, müzik yoluyla Türkiye’de dindar kesimin duygularına tercüman olmuştur.

Kalksam ve Dirilsem, Bir Güneş Doğuyor gibi artık klasikleşmiş eserlerin sahibi olan sanatçı, çok ses getiren” the imam” filminin de yapımcısı ve başrol oyuncusu olmuştu, Albümleri bir dönem milyonlar satmış bir sanatçının ilk stüdyoya girişinden bugüne geçen 20 yıllık süreyi mercek altına almak üzere Üsküdar belediyesi ev sahipliğinde İHL Sözlük tarafından bir etkinlik düzenleniyor;

“Eşref Ziya’nın sanatındaki 20 yıla tanık olmak aslında Türkiye’nin son 20 yılda yaşadığı değişime, son 20 yılda yaşadığı olaylara da ışık tutmak anlamına geliyor”, fikrinden hareketle Eşref Ziya ve eserleri üzerinden bir dönem belgesel olarak işleniyor. Gece de gösterilecek belgesele Abdulbaki KömürAbdurrahman DilipakAhmet YenilmezAlperBülent YıldırımDursun Ali ErzincanlıEsra ElönüFatih ZirekHacı Yunus SürmeneliHakan AykutHüseyin Goncagülİbrahim SadriMehmet Ali TuncerMetin KülünkMustafa Cihat KılıçMustafa DemirciMünib Engin Noyan, Nuh GönültaşNuman KurtulmuşÖmer ÇelikÖmer KaraoğluSelman EsmererEenai DemirciŞevki YılmazTarık Tufan görüşleri ile katılıyorlar.

Ayrıca etkinlikte muhteşem bir 20. Sanat yılı konseri de konukları bekliyor.

11 Aralık Cumartesi akşamı saat: 19:30’da Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinliğe sanatçının, yol arkadaşları sanat ve siyaset dünyasından önemli isimler katılıyor ve tabi yıllardır kendisini yalnız bırakmayan dinleyicileri davet ediliyor. Herkese açık olan etkinlik bir döneme tanık olmak adına, bir dönemin iyi kötü anılarını tazelemek adına faydalı bir işe imza atıyor.

Eşref Ziya Terzi 20. Sanat Yılı Etkinliği

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2010, 22:42
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
lütfiye moral
lütfiye moral - 10 yıl Önce

şimdi istanbulda olmak ve bu geceye katılmak varmış...kısmet değil bize ama orada olanlar bu geceyi kaçırmasınlar...selam ve duayla...

banner19

banner13

banner26