Erzurum çok sıcak!

Erzurum'da her zaman güzel işler var. Bu sefer de bir sergi sizleri bekliyor.

Erzurum çok sıcak!

2011 Kış Olimpiyatları bu yıl Erzurum’da gerçekleşiyor.  25. Dünya Üniversiteler Arası Kış Oyunları eğer sadece spor ağırlıklı bir etkinlik diye düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz.  Çünkü bu kapsamda düzenlenen bir dizi etkinlikten bence en güzeli; Erzurumlu sanatçıların eserlerinin sanatseverlerle buluşacak olması.Müzehhip  Muhammet  Mağ tarafından projelendirilen“Kadim Şehrin Sanatkârları Geleneksel Türk El Sanatları Karma Sergisi” hat, tezhip, minyatür, ebru, çini ve vitray sanatınınörneklerini tüm dünya insanlarına sunmayı amaçlıyor. Batılılaşma süreci ile geleneksel olana gösterilen tepkiden nasibini alan ve özümüzken, yabancımız olan bu sanatlarımızın, geçmişin derinliklerinden gelen estetiğini, Kadim Şehrin Sanatkarları günümüze taşımakta kararlı sanatçıların yorumlarıyla ortaya konduğunu belirtip; kışın en çok yakıştığı yerde, sımsıcak bir sergiye herkesi davet ediyoruz.

Tarih: 26 Ocak 2011

Saat: 17.30

Yer:  Atatürk Üniversitesi Sanat Galerisi Sergi Salonu/ Erzurum

Katılan sanatçılar: Hasan Çelebi, Fuat Başar, Turan Sevgili,  Mustafa  Nasuhi Çelebi,  Muhammet Mağ,  Hüseyin Kutan,  Ömer Şen,  Hanifi Dursun,  Neslihan Yavuz,  Nurullah Özdem,  Şerafettin Turan,  Abdullah Aydemir,  Meryem Er Yumun,  Ruhi Konak, Işılay Konak, Muhammet Bilgen, Noyan Güven,  Ömer Faruk Özoğul, Hüseyin Elitok,  Yusuf Bilen,  Abdulkadir Yılmaz,  Nurettin Hınıslıoğlu, Mukaddes Orhon,  Haluk Kırkkeseli, Saime Rikkat Çelebi Pesen,  Behiç Kılıç,  Necati Çöğender,  Elif Kırkkeseli.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2015, 17:05
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdulkadir Özdem
Abdulkadir Özdem - 9 yıl Önce

Tarihinde bir çok sanat üstadı yetiştiren Güzel Erzurumumuzda bu ve bunun gibi etkinliklerin organize edilmesi çok güzel. Erzuruma da bu yakışır. Saygılarımla...

banner19

banner26