Ermeni meselesinin aslı nedir?

26 Ocak Perşembe günü Erhan Afyoncu 1915 olayları ve yakın tarihten bugüne taşınan Ermeni sorununu anlatacak.

Ermeni meselesinin aslı nedir?

Geçtiğimiz ay Fransa’da oylanan tasarı öncesi ve sonrasında ülke gündemini uzunca bir süre meşgul eden 1915 olayları ve yakın tarihten bugüne taşınan Ermeni sorunu, ünlü tarihçi, akademisyen ve yazar Erhan Afyoncu’nun katılacağı “Tarihsel Gerçekler Işığında Ermeni Meselesi” başlıklı söyleşiyle masaya yatırılacak.

Afyoncu, konuşmasında bugüne dek konuyla ilgili yaptığı tüm araştırmalar ve eserlerinde ortaya çıkardığı çarpıcı gerçekleri katılanlarla paylaşacak, bu önemli konu hakkında dinleyicilerden gelen soruları da cevaplandıracak. Program 26 Ocak Perşembe günü saat 20.00’de 2. Etap Başakşehir Kültür Merkezinde başlayacak. Söyleşinin ardından Erhan Afyoncu kitaplarını da imzalayacak.

 

Meryem Uçar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2012, 21:30
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Semavi İsmailoğlu
Semavi İsmailoğlu - 7 yıl Önce

"Bir Ermeni ile Kuveyt'te karşılaştık, konuştuk. Türkçe konuşuyoruz, ben onu Türk sandım meğer Ermeniymiş. "Siz bizim babalarımızı kıtır kıtır kestiniz" diyor. "Yok" dedim, "Ben kesmedim, kim demiş, nereden çıkarmış?" dedim. "Yok kestiniz işte biz de buraya geldik" dedi. Bir soru sordum bir soru daha sordum; bu sefer daha da kızdı..." (Prof. Dr. M. Es'ad Coşan) / DEVAMI bu videoda: http://www.youtube.com/watch?v=8C-g2zz9eVc

banner19

banner13