Enderun geleneği yeniden canlanıyor

5–6–7 Mayıs tarihlerinde Siyasal Vakfı I. Enderun Münazara Turnuvası yapılacak.

Enderun geleneği yeniden canlanıyor

Siyasal Vakfı, Türkiye’de unutulmaya yüz tutan Enderun geleneğini yeniden canlandırıyor. Vakıf, Enderun çalışmaları kapsamında geleceğin liderleri olacak gençleri, ülke sorunlarını tartıştırmak için bir araya getiriyor.

5–6–7 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan Siyasal Vakfı I. Enderun Münazara Turnuvası’nda 16 üniversiteden, 50 takım halinde 150 Üniversite öğrencisi, ülkemizde gündemde olan birçok konuyu tartışacak ve geliştirdikleri çeşitli fikirleri savunacaklar. Turnuvada geleceğin liderleri, belli kurallar çerçevesinde yarışacaklar.

Siyasal Vakfı gençlerin kendilerini daha iyi ifade etmelerini, demokratik ortamda farklı fikirleri tartışma yeteneklerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla mensuplarına yönelik Münazara Eğitimleri gerçekleştirdi. Bu eğitimlerde gençlere etkin dinleme, argüman bulma ve anlatma, çürütme, konuşmacı görevleri, hitabet, zor sorularla başa çıkma gibi temel münazara eğitimleri ücretsiz olarak verildi.

Bu eğitime katılan Siyasal Vakfı mensubu gençler, 5–6–7 Mayıs 2012 tarihlerinde I. Enderun Münazara Turnuvasını düzenleyerek çeşitli üniversitelerden katılacak takımlarla ülke sorunları üzerinde münazaralar yapacaklar. 5 ve 6 Mayıs tarihlerinde İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi salonlarında gerçekleşecek tur maçlarının ardından, Siyasal Vakfı Genel Merkezinde Çeyrek Finallere kalan gençler 7 Mayıs 2012 Pazartesi günü yarışacak ve aynı gün saat 17.00’de şampiyonun belirleneceği Final Yarışması ve Ödül Töreni yapılacak. Organizasyon finaline protokol davetlileri, çeşitli sanatçılar, bürokratlar ve siyasilerin katılması bekleniyor.

www.siyasalvakfi.org.tr

 

Rabia Önder haber verdi

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2012, 23:30
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13