En kapsamlı Esma-i Hüsna çalışması

Mustafa İslâmoğlu’nun kapsamlı ve uzun araştırmalara dayanan “Kur’an’a Göre Esma-i Hüsna” isimli kitabı çıktı.

En kapsamlı Esma-i Hüsna çalışması

Mustafa İslâmoğlu’nun “Hayat Kitabı Kur’an” isimli tefsir çalışmasından sonra kapsamlı ve uzun araştırmalara dayanan “Kur’an’a Göre Esma-i Hüsna” isimli kitabı çıktı.

Mustafa İslamoğlu’nun Akabe Kültür ve Eğitim Vakfında 3 yıldır süren Esma-i Hüsna derslerinin bir meyvesi olan kitap üç ciltten oluşacak ve ilk cildi değerli okuyucularıyla buluştu. Üç yıldır beklenen eser takipçileri tarafından büyük ilgi gördü.

Türkiye’de ve dünyada bu konuda yapılmış en kapsamlı ve detaylı ilk araştırma olarak görülen bu çalışma, Esmâ-i Hüsna araştırmacılarına kaynak niteliğinde olma özelliğini taşıyor.

Esmâ-i Hüsna bilinmeden Allah gereği gibi tanınamaz

Kitap hem konunun uzmanlarını ilgilendiren akademik bilgiler hem de sıradan kitap okuyucusunun anlayacağı bilgiler içeriyor. Kitapta her esma iki şekilde ele alınmış; 1. Lugâvî çerçeve, bu konun uzmanlarını ve ilahiyat alanında eğitim almış kişilere hitap ederken, 2. olarak Nazari Çerçeve, herkesin anlayacağı bir dille esma açıklaması yapmakta.

Kitapseverlerin ve Esmâ-i Hüsna’ya ilgi duyan okuyucularımız için mutlaka okunması gereken eser Düşün Yayıncılık tarafından yayınlandı ve raflarda yerini aldı.

//www.kidap.com.tr/

 

Burak Gültekin haber verdi

Yayın Tarihi: 19 Aralık 2011 Pazartesi 23:43 Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2011, 23:45
banner25
YORUM EKLE

banner26