En büyük aşiret toplanıyor!

Türkiye’nin en büyük aşireti İzolluların yıllık çalıştayı 28 Ocak 2012’de Gaziantep’te yapılacak.

En büyük aşiret toplanıyor!

Bütün Türkiye’de 15 şehirde yerleşik olan bir milyon nüfuslu İzollu Büyük Ailesi, bu yılki toplantısını, Gaziantep’te yapacak.

Daha önceki yıllarda çeşitli şehirlerde toplanan İzollu Büyük Ailesi, en son 02 Ekim 2011’de Adıyaman’da Nemrut Dağı eteklerinde Karakuş Tepesi’nde, Adıyaman İzol-Der’in ev sahipliğinde, çeşitli illerden gelen on bin kişinin katılımıyla yemekli bir toplantı düzenledi.

Bu toplantıda alınan karar gereğince, illerdeki dernek çalışmalarının tamamlanması ve Türkiye İzollu Platformu’nun kurulması için, Gaziantep Çalıştayı düzenlendi.

Türkiye İzollu Platformu, bundan böyle üç konuda yoğunlaşacak:

1. Büyük aile içerisinde imkânları iyi olanlardan aktarılacak kaynaklarla ihtiyacı olanlara iş imkânı kurulmasını gerçekleştirmek ve yardımları kanalize etmek üzere Tasadduk Sandığı kurulması.

2. İmkânlar nispetinde Büyük Aile içerisindeki zeki çocukların ilkokuldan yurtdışı yüksek lisansa kadar eğitilmesini sağlamak, ülkesini ve milletini seven bireyler olarak yetiştirmek üzere Burs Fonu kurulması.

3. “Bir insanı öldürmenin, bütün insanlığın öldürülmesi” biçiminde algılanan bir inancın mensupları olunmasına rağmen ne yazık ki, kan davasına dönüşen seri cinayetlerle insanları öldürmek cinayet sayılıp aşağılanacağına, intikam olarak nitelendirilip, övünülecek konuma getirilmesi sonucunda, insan öldürmeyi ne yazık ki kolaylaştırmaktadır. Bu da ancak teröre altyapı oluşturmaya yaramaktadır.

Hâlbuki hiçbir neden bunu haklı gösteremez. İnsandan daha değerli bir yaratık yoktur. İnsan eşref-i mahlûkattır. İnsanı ancak yaratan öldürür. Bu bilinçten hareketle, büyük aile içindeki kan davalarının beslendiği damarların kurutulması için Büyük Aile içerisindeki aksaçlılardan teşekkül edecek Nasihat ve Barış Cemaatikurulması gerçekleştirilecektir.

Toplantı, Cumali Ünaldı’nın çağrısı ve işadamı Ömer Polat’ın ev sahipliğiyle, Gaziantep Safir Otel’de 14.00-19.00 arası belirtilen konularda çalışma yapılması,19.00’dan sonra 300 kişinin iştirak edeceği yemek ve bir gece otelde konakladıktan sonra son bulacaktır.

Toplantıya illerini temsilen İzollu Büyük Ailesi’nden şu kişiler katılacaktır:

Adıyaman: Mehmet Bozkurt, Dr. Murtaza Yetiş, Mehmet Kaya, Ramazan Işık, Serdar Çalış, Mustafa Çevik

Ankara: Ali Ünaldı

Batman: Gökhan Akın

Diyarbakır: Fethi Aslan, Dr.Adem Avcıkıran, Adil Alan, Dr.Sabih Dallı, Av.Aydın Ak, Dr. Remzi İzol, Hasan Doğan, Cengiz İzol, İrfan Akba

Elazığ: Şahin Duman, Kaya Baran

Gaziantep: Ömer Polat, Mustafa İzol, Cuma Polat, Yasin Aslan, Av. Mustafa İzol

İstanbul: Cumali Ünaldı, Süleyman Engin

Kilis: Reşit Polat, Suphi Polat, Muhittin Polat, Mehmet Pehlivan, Ali Pehlivan, Mehmet İspir

Malatya: Mehmet Akın, Naci Özhan, Mehmet Dursun, Hasan Özhan

Mersin: Hamit İzol, Reşit Başçı

Şanlıurfa: Mehmet İzol(Taşlı), Emin İzol, Av.Serdar İzol, Av.Hasan İzol, Hüseyin Alkan, Cengiz İzol, Haçim İzol

Tunceli: Mazlum Yıldırım

Bundan sonraki ilk büyük toplantı, 13 Mayıs 2012’de yine tüm şehirlerdeki İzolluların katılımıyla, 20 bin kişilik ve yemekli olarak Diyarbakır Karacadağ’da, Diyarbakır İzol-Der’in ev sahipliğiyle tertiplenecektir.

Yayın Tarihi: 25 Ocak 2012 Çarşamba 16:58 Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2012, 21:18
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan polat
hakan polat - 10 yıl Önce

bizim amacımız Cumali Ünaldı Amcamın her fırsatta dile getirdiği gibi akrabalar arasındaki bağları güçlendirmek, kan davalarının sonunu getirmek , maddi imkanları olmayan akrabalarımıza ve okuyan öğrencilerimize maddi ve manevi destekte bulunmak VS. BU AMAÇLA ÇALIŞAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM ..

MEHMET HANİFİ TOKMAK
MEHMET HANİFİ TOKMAK - 10 yıl Önce

İZOL AŞİRETİNİ BU GİBİ ETKİNLİKLERLE GÖRMEK BİZLERİ ONURLANDIRIYOR. SEVGİLERİMLE...

Muhammed SELÇUK
Muhammed SELÇUK - 10 yıl Önce

yıllardır sayın Cumali ÜNALDI nın gönül verdiği birliktelik için uzun yıllar her ortamda ve her akrabaya hayırda yarışalım, gençlerimize sahip çıkalım, istihdam yaratalım. soframız halil ibrahim sofrası gibi olsun. bütün akrabaya hatta tüm Türkiyeyi kucaklayacak projelere imza atalım. kendisini yıllardır takip ediyorum, şair,iyi donanımlı bilge bir insan... kendisine ve bu işte mekan ve zaman mefhumunu gözetmeden emek veren herkese candan teşekkür ederim. adıyamandan kucak dolusu sevgiler.

serdar çalış
serdar çalış - 10 yıl Önce

ilk tuğlayı Cumali ÜNALDI ağabeyimizin koymasından bu yana kendisinin kişisel girişimleri ve Adıyaman İzol-der gayretleri ile bugüne kadar bir çok toplantı düzenlenmiştir. bu birlikteliğin ana gayesi hayırda yarıştır.bize bu akrabalık sevgisini aşıladığı için öncelikle değerli ağabeyime ve Adıyaman İzoldere şükranlarımı sunarım.bundan sonraki çalışmalarında mevlam yardımcıları olsun.

Mehmet Nuri TURAN / İzol Haber Ajansı
Mehmet Nuri TURAN / İzol Haber Ajansı - 10 yıl Önce

Sayın Cumali Ünaldı ( Hasannebioğlu )'ya öncelikle ailemizin birleşmesi, toplumumuzca önemli olan can alıcı konulara değinmesi ve ailemizin bu çatı etrafında birleşmesi için yaptığı çalışmalardan dolayı kutluyorum. Bizlerinde bu konuda gözlerini açmıştır. 2 Ekim 2011 Adıyaman etkinliğinden önce yazdığım köşe yazısında belirtilen konular ekseninde birlikteliğin oluşması için tüm İZOLLU ailesi fertlerinin buluşması dileği ile tüm İZOLLU akrabalarımı selamlarım.

Ramazan IŞIK
Ramazan IŞIK - 10 yıl Önce

İnsanlarımızın toplumsal ve sosyal problemlerinin çözümünde yardımcı olmak, öğrenci, siyasetçi, işadamı, esnaf, çiftçi ve tüm meslek gurubunda bulunan insanlarımızın kaynaşması ve aralarında entegrasyonu sağlamak için tolantı vb. etkinlikler yapmak, ayrıca bu bağlamda kararlar almak STK olarak görevimizdir. Gaziantep çalıştayında bulunmaktan onur ve mutluluk duyacağım. Başarı bizimdir , çünkü hakkediyoruz:)Bu amaç doğrultusunda çabalayan herkese selam ve saygılarımı sunuyorum...

banner26