Emmy ödülü Şahsiyet'e ilgiyi 20 kat artırdı

'Agah Beyoğlu' rolüyle Haluk Bilginer'e Emmy ödülü kazandıran Şahsiyet dizisi, Türkiye'nin yanısıra dünyada da ilgi uyandırdı. Dizinin izlenme oranı 20 kat arttı!

Emmy ödülü Şahsiyet'e ilgiyi 20 kat artırdı

Yayınlandığı günden itibaren puhutv'de büyük ilgi gören Ay Yapım imzalı Şahsiyet dizisi, izlenme rekoru kırmak üzere. Haluk Bilginer'in dizideki 'Agah Beyoğlu' rolüyle Emmy ödülü almasının ardından, internet arama motorlarında ve sosyal medyada dizi, en çok merak edilen konulardan biri haline geldi. Hakan Günday'ın senaryosunu yazdığı, yönetmenliğini Onur Saylak'ın yaptığı dizi, yayınlandığı tarihlerde de orijinal içeriğiyle önemli bir hayran kitlesi uyandırmıştı. Dizi puhutv'nin içeriklerinde halen yer alıyor ve ciddi bir izleyici kitlesini çekmeye devam ediyor. 

Emmy ödüllerinin dağıtılmasının ardından diziye olan ilgi ciddi oranda artış gösterdi. Bir günlük veriler, izleyici sayısının 20 kat arttığını gösteriyor. 

NTV Dijital Medya Kıdemli Direktörü Can Birsay, Haluk Bilginer'in puhutv'de yayınlanan Şahsiyet dizisindeki rolüyle Uluslararası Emmy Ödülleri'nde 'En iyi erkek oyuncu' ödülünü almasını değerlendirdi:

Haluk Bey de ödül töreninde yaptığı açıklamada vurguladı, bu ödülün ülkemize gelmiş olmasından ötürü gurur duyduk. Biz de böyle bir işi yapabildiğimiz ve orijinal içerik olarak Türk izleyicilerine sunabildiğimiz için çok mutluyuz.

"40 MİLYONA YAKIN İZLENME"

Kısa birkaç rakam vermek isterim:
Şahsiyet bugüne kadar 10 milyon takipçimiz tarafından 40 milyona yakın kez izlendi. Dünyanın en büyük film, dizi veritabanı olan iMDB’de şu anda 9.1 puan almış durumda. İzleyenlerin verdiği bu puanlama gerçekten çok kıymetli. Ayrıca bu puanlamayla hali hazırda uluslararası dünyada bilinen birçok yapımı geride bırakmış ve tüm zamanların izlenmesi gereken ilk 50 dizisi listesine girmiştir. Bu listeye girdikten sonra da tırmanışını sürdüren Şahsiyet bu sabah baktım şu anda 33’üncü sırada yer alıyor.

Kaynak: NTV Haber

Yayın Tarihi: 29 Kasım 2019 Cuma 01:00
banner25
YORUM EKLE

banner26