Elif'ten Z'ye TRT Okul'da devam ediyor

Ülkemizin eğitim meselesini konu alan Elif'den Z'ye programının 'Türkiye'de Din Eğitimi' konulu sekiziinci bölümü 10 Temmuz' Pazar günü saat 13.50'de TRT Okul'da..

Elif'ten Z'ye TRT Okul'da devam ediyor

TRT Okul’da ülkemizin eğitim meselesini konu alan yeni bir program izleyiciyle buluştu.

Erhan Erken yönetiminde 13 bölümden oluşan “Elif'ten Z'ye” programında, Türkiye'de Milli Eğitim'in geçirdiği safhalar, din ve değerler eğitimi, Batı'nın eğitim alanında geçirdiği evreler ve eğitim alanında iz bırakmış şahsiyetlerin insanlık tarihini etkilemiş fikirleri konuşuluyor. Programda ayrıca ilk eğitimden yüksek eğitime, öğretmenlik mesleğinden müfredat seçimlerine kadar eğitim bütün yönleriyle ele alınarak uzman konuklarla birlikte masaya yatırılıyor.

“Elif'ten Z'ye” programının ilk bölümünde Dr. Alim Arlı'yla “Eğitim ve Eğitimde Kimlik Meselesi”, ikinci bölümünde ise Prof. Dr Ali Arslan ile “Türkiye'de Milli Eğitimin Tarihi”, üçüncü bölümünde ise Prof. Dr. Cemil Öztürk'le “Osmanlı'dan Günümüze Eğitim ve Öğretmen Meselesi”, dördüncü bölümünde Yrd. Doç. Dr. Bekir S. Gür ile “Batı'da Yüksek Öğretimin Tarihi ve Yapısı”, beşinci bölümünde Dr. Mehmet Ali Doğan ile “Osmanlı’dan Günümüze Yabancı Okullar”, altıncı bölümünde Prof. Dr. Oğuz Borat ile "Ülkemizde Mesleki Eğitimin Geçirdiği Safhalar", yedinci bölümünde Fatih Güldal ile 'Sıbyan Mekteplerinden Ana Okullarına’ uzanan süreç üzerine tartışıldı.

TRT Okul'da yayınlanan Elif’den Z’ye programının 10 Temmuz 2016 Pazar günü saat 13.50'de yayınlanacak sekizinci bölümünde ise Mustafa Öcal ile ‘Türkiye’de Din Eğitimi’ ile ilgili bir sohbet gerçekleştirilecek.

Elif’ten Z’ye programı her Pazar saat 13.50’de TRT Okul’da…

Yayın Tarihi: 01 Temmuz 2016 Cuma 15:26 Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 17:52
banner25
YORUM EKLE

banner26