Elif istikrarlı yürüyüşünü sürdürüyor

Tekirdağ Süleymanpaşa İmam Hatip Ortaokulu tarafından üç yıl önce çıkartılmaya başlanan Elif dergisi 5. sayısı ile okuyucularının karşısına çıktı.

Elif istikrarlı yürüyüşünü sürdürüyor

Tekirdağ Süleymanpaşa İmam Hatip Ortaokulu tarafından üç yıl önce çıkartılmaya başlanan Elif edebiyat ve sanat dergisi beşinci sayısı ile okuyucularının karşısına çıktı. Üç yıla beş sayıyı sığdıran Süleymanpaşa İmam Hatip Ortaokulu, bu şekilde öğrencileri edebiyatla sanatla tanıştırarak, onlara entelektüel bir bakış açısını kazandırmış oluyor.

Birinci sayıda minicik yüreklerin ürkek ve titrek olan sesi, son sayı ile birlikte gür bir nidaya dönüşmüş durumda. Kendine ait olan formatını bozmadan devam eden Elif edebiyat ve sanat dergisinin yazarları başta okulun kendi öğrencileri olmakla birlikte, profesyonel olarak yazı hayatında varlığını sürdüren okulun kendi öğretmenleri de dergideki sayfalarda yerini almakta.

Derginin beşinci sayısında,  araştırma, şiir, hikâye, etkinlik, mektup, siyer, sanat, kültür gibi ana başlıklar altında yazılmış olan öğrenci eserlerini görebilirsiniz.

Hz. Peygamberimize yazılan mektuplar okuyucuları duygulandırırken, şiirlerle okuyucular zaman zaman hayal dünyasında gezdiriliyor, bazen de olması gereken bir dünya isteniyor. Bir yıl içerisinde yapılan etkinliklerin de resmedildiği dergideki öğrenci araştırma yazıları ve hikayeleri de sağlam çalışmalar arasında değerlendirilebilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2015, 10:59
YORUM EKLE

banner19