El-Âdil (sas) için özel bir program!

Son Peygamber Platformu öncülüğünde 50 şehirdeki 100’e yakın camide, 12 Ocak günü Mevlid Kandili programları düzenleniyor.

El-Âdil (sas) için özel bir program!

Başta İnsan ve Çevre Derneği BİNDER olmak üzere birçok dernek tarafından çeşitli vilayetlerde Efendimiz (sav) için 'Mevlid Özel' programları düzenleniyor. Üstelik bu programlar Türkiye’nin yaklaşık 50 şehrindeki 100’e yakın camide aynı içerikle, aynı gün ve aynı saatlerde tertip edilecek olması yönüyle adeta bir ilk olma özelliğini taşıyor…

İstanbul'da tertip edilecek olan bu programlar için Şehzadebaşı Camiiİhramcızade Camii ve Ataşehir Mimar Sinan Camii gibi camiiler ayrılmış.

Hicri 1430 yılında başlatılan temalı mevlid kandili programları kapsamında bugüne kadar Peygamber Efendimizin “el-Emîn”, el-Muallim”, “el-Beşîr”, “es-Sâdık” ve “el-Mübelliğ” vasıfları günümüz insanına anlatılmaya çalışılmıştı. El-Âdil(sas) adlı bu program ise 6.temalı mevlid kandili programını oluşturuyor.

Mevlid kandili programlarından altıncısı olan “el-Adil” programı, 12 Rebiülevvel 1435, 12 Ocak 2014 Pazar  saat 19.00’da yatsı namazını müteakiben başlayacak ve AKRA

FM ile www.eladil.org www.kutludogum.tv , www.sonpeygamber.im ,www.binder.org.trwww.istanbulsosyalgelisim.org ve www.akradyo.net sitelerinden canlı yayınlanacak. Bu yayınlar ile Peygamber Efendimizin el-Âdil vasfı dinleyicilere anlatılacak. Bu anlatımda ise Gaziosmanpaşa Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Özköse, Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ramazan Altıntaş ve Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Harun Savut gibi isimler yer almakta.

Gün boyu programın canlı takibi ve yayın akışı için ise http://www.akradyo.net adresi takip edilebilir.

 

Şahin Erkalma haber verdi

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2014, 23:39
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan Şahin
Ramazan Şahin - 7 yıl Önce

Mevlid kandili, mânevî dünyamızda yeni güzelliklerin tevellüdüne vesile olsun.Faklı şehirlerdeki programların yer ve zamanlarını da öğrenebileceğimiz bir adres eklenebilirse çok güzel olur inşaallah.Haberiniz için teşekkür ederiz.Tüm kâinâta kutlu ve mübârek olsun.

banner19

banner13

banner26