Ekrem Erdem, İstanbul il ve ilçe millî eğitim müdürleriyle iftarda buluştu

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Genel Başkanı Ekrem Erdem, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve ilçe millî eğitim müdürleriyle Haliç Kongre Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen iftarda bir araya geldi.

Ekrem Erdem, İstanbul il ve ilçe millî eğitim müdürleriyle iftarda buluştu

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Yönetim ve Yayın Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu iftarda, müdürlere hitap eden Erdem, “Dil adına yaptığımız faaliyetler, Millî Eğitim’le birlikte ilerlediğinde daha kalıcı sonuçlara ulaşacak, gelecek nesillere aktarılacaktır” dedi. Dernek faaliyetleri ve bu faaliyetler sonucu üretilen değerler hakkında bilgilendirmede bulunan Erdem, özellikle eğitim sahasında önemli kazanımlar sağlayan “Medeniyet Okumaları ile “F Klavye” ve “Tabelalar”la ilgili kanunda yer bulmuş çalışmaların yaygınlaştırılması konusunda işbirliğinin önemine dikkat çekti.

Programda konuşan İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin çok önemli bir paydaş olduğuna dikkat çekerek ortak proje geliştirme konusunda derneğin güven verdiğini ve örnek bir STK konumunda olduğunu belirtti. İlçe Millî Eğitim Müdürleri de söz alarak programa katkı sundu, tebrik ve teşekkürlerini iletti.

 

Yayın Tarihi: 27 Nisan 2022 Çarşamba 16:00
YORUM EKLE

banner19

banner36