Ekrem Demirli Düşüne Taşına'da

Düşüne Taşına’da 17 Nisan Salı günü, dünya Müslümanlarının yaşadığı ikinci büyük medeniyet buhranı Ekrem Demirli ile çeşitli açılardan irdelenecek.

Ekrem Demirli Düşüne Taşına'da

Dünya Müslümanları, tarihinin ikinci büyük medeniyet buhranını yaşıyor. Müslümanların yaşadığı bu medeniyet buhranı, etkilerini hayatın her alanında da gösteriyor. Düşüne Taşına’da 17 Nisan Salı günü bu buhranın düşünce alanındaki yansımaları ve buhranı aşma imkânları mercek altına alınacak.

Yusuf Kaplan’ın hazırlayıp sunduğu Düşüne Taşına’da bu hafta Dünya Müslümanlarının yaşadığı bu buhranın Düşünce dünyası üzerindeki sonuçları, son dönemin parlak düşünürlerinden ve tasavvuf düşüncesi üzerindeki çalışmalarıyla fikir hayatımızda öncü açılımların ve atılımların temellerini atan Doçent Ekrem Demirli ile çeşitli açılardan irdeleniyor.

Tasavvuf düşüncesinin zirvesi İbn Arabî’nin Füsusu’l-Hikem başlıklı kitabının şerhi Kabalcı Yayınlarından, 18 ciltlik Fütûhât-ı Mekkiyye çevirisi Litera Yayıncılık tarafından yayımlanan ve çalışmalarının odak noktasını Sadreddin Konevî’nin oluşturduğu Ekrem Demirli, Düşüne Taşına’da TVNet izleyicilerine bir düşünce şöleni yaşatacak.

Düşüne Taşına 17 Nisan Salı günü saat 23.00’te TVNet ekranlarında…

 

Görkem Evci haber verdi

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2012, 00:53
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13