Eğitim-Bir-Sen'den 'Vefa' temalı kısa film yarışması

Eğitim-Bir-Sen, kısa film yarışmasının üçüncüsünü düzenliyor. Yarışmanın bu yılki teması 'Vefa' olarak belirlendi.

Eğitim-Bir-Sen'den 'Vefa' temalı kısa film yarışması

Eğitim-Bir-Sen, kısa film yarışmasının üçüncüsünü düzenliyor. 2014 ve 2015 yıllarında gerçekleştirdiği “Öğretmen” ve “Örgütlenme” temalı kısa film yarışmalarıyla ses getiren Eğitim-Bir-Sen, önemli konulara mercek tutmaya devam ediyor.

Üçüncüsü düzenlenecek yarışmanın bu yılki teması “Vefa” olarak belirlendi. Vefa duygusunun bireysel ve toplumsal önemini anlatacak hikâyeleri sinemanın etkileyici gücü ve diliyle buluşturmak, bu konuda toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla tertip edilecek yarışmada filmler olay ve kişi üzerinden yola çıkılarak çekilebilecek.

Başvuruların 15 Eylül 2016 tarihinde başladığı ve kurmaca dalında 20 dakikayı geçmeyen kısa film çalışmalarının değerlendirileceği yarışmaya son başvuru tarihi ise 9 Ocak 2017.

Yarışmanın birincisi 15 bin TL, ikincisi 10 bin TL, üçüncüsü 7 bin TL ile ödüllendirilecek. Bunun yanı sıra Mehmet Akif İnan Özel Ödülü için 5 bin TL, Erol Battal Teşvik Ödülü için ise 3 bin TL verilecek.

Kısa film yarışmasına başvurular posta yoluyla veya elden Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi’ne (Oğuzlar Mahallesi Av. Özdemir Özok Sokak 5/A Balgat/Ankara) yapılacak.

Yarışmada dereceye giren filmlerin sahipleri, 11 Şubat 2017 tarihinde Eğitim-Bir-Sen’in kuruluş yıldönümü etkinlikleri ve ‘Vefa’ programında ödüllerini alacak.

Yarışmayla ilgili tüm detaylara www.egitimbirsenkisafilm.org  adresinden ulaşılabilir.

 

Yayın Tarihi: 26 Eylül 2016 Pazartesi 12:23 Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2016, 12:23
YORUM EKLE

banner19

banner36