Edebiyat ödülleri sahiplerini buluyor

Sanatalemi.net 2. Edebiyat Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini, 30 Ekim Salı günü düzenlenen törenle alacak.

Edebiyat ödülleri sahiplerini buluyor

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları (ESKADER) bünyesinde yayın yapan Sanatalemi.net sitesi adına düzenlenen Edebiyat Yarışması’nın ikincisinde dereceye girenler, ödüllerini 30 Ekim Salı günü yazarların ellerinden alacaklar. Saat 14.00’te başlayacak olan tören, Gülhane Parkı’nın girişinde Ahmet Hamdi Tanpınar Müzesi olarak düzenlenen Alayköşkü’nde gerçekleşecek. Yarışma, Sanatalemi.net sitesinin vefat etmiş köşe yazarları Ahmed Yüksel Özemre, Ergun Göze, Abdurrahim Balcıoğlu, Olcay Yazıcı, Hamit Can ve Ümit Fehmi Sorgunlu adına düzenlenmişti.

Sanatalemi.net 2. Edebiyat Yarışması’na gönderilen eserler, ESKADER yazarları tarafından titizlikle incelendi ve derecelendirildi. Buna göre jürinin seçtiği eserlerin sahipleri ile eserlerinin isimleri ve dereceleri şöyle;

“Köşe Yazısı” kategorisinde Ceylan Ergin’in “Hep Ali ve Ayşe Kalsak” isimli çalışması birinciliğe seçildi. İkinci eser olarak Serdar Üstündağ’ın “Delikanlım” seçildi. Kevser Gümüş’ün “Sadık Dostlar Kıraathanesi” adlı çalışması ise üçüncülüğe lâyık görüldü.

“Deneme” türünde birinciliğe seçilen Asuman Demir’in “Meydan” isimli çalışması oldu. Sevde Kaya’nın “Meçhul” isimli çalışması da ikinci sırayı aldı. Üçüncülüğü ise M. Sadi Karademir’in “Masumiyetimi Kim Öldürdü” isimli çalışması aldı.

“Şiir”de ise, “Sana Meftun Yüreğim” isimli çalışması ile Rabia Barış birinci seçildi. Faruk Gökbulut’un “Bir Sevdadır İstanbul” isimli çalışma ikinciliğe, Kadir Günaydın’ın “21. Yüzyıl İnsanlığına” adlı çalışması ise üçüncülüğe lâyık görüldü.

“Hikâye” birincisi “Kabul Saati” isimli çalışmasıyla Faruk Yılmazer oldu. Berna Güzey Yırtıcı “Son Perde” isimli çalışmasıyla ikinci, Ömer Faruk Karataş’ın “Zeliha” isimli çalışması da üçüncü seçildi.

“Hâtıra” dalında “Düğün ve Kelebekler” isimli çalışmasıyla Ülkü Uslu birinci seçilirken, Zeynep Baktır’ın “Eyüp Hâtırâsı” isimli çalışması ikinci,  Râziye Geleri de “Cezaevinde Bayram” isimli çalışmasıyla üçüncü seçildi.

“Makale” birinciliği Umut Osmanlı’nın “Modern Çağ ile Değişen Değerler Sistemi” adlı çalışması oldu. “On Altı Pencereli Saray Yahut Osmanlı’nın Dibacesi” isimli çalışmasıyla Nihat Malkoç ikinci seçildi. İbrahim Alipaşalıoğlu’nun “Çocuk Edebiyatı” isimli çalışması ise üçüncü seçildi.

 

Üsame Varol haber verdi

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2012, 22:27
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13