Edebiyat araştırmaları tartışılacak

İlmi Etüdler Derneği Yeni Eğilimler Seminerlerinde 7 Mayıs Cumartesi günü 'Edebiyat Araştırmalarında Yeni Eğilimler' ele alınacak.

Edebiyat araştırmaları tartışılacak

 

İlmî Etüdler Derneği'nin (İLEM) çeşitli disiplinlerdeki yeni eğilimleri sorgulamak üzere başlattığı seminer dizisi devam ediyor. Her ay bir alanın tartışıldığı dizinin ikincisi İstanbul Şehir Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Fatih Altuğ’un 07 Mayıs Cumartesi Günü Saat 18:00’de sunacağı “Edebiyat Araştırmalarında Yeni Eğilimler” başlıklı seminer ile gerçekleşecek. Seminere edebiyat alanı ve çeşitli disiplinlerden akademisyenlerin katılması bekleniyor.

Sosyal bilimler alanında çalışan akademisyenleri; tıkanan tartışmalara her geçen gün farklı bir boyut kazandırırken, sürekli yeni yaklaşım ve yöntemler geliştirirken görmekteyiz. Her bir disiplin ve araştırma alanında yeni sorular, çalışma alanları, metodolojiler geliştirilmekte ve yeni eğilimler ortaya çıkmaktadır. İlmi Etüdler Derneği (İLEM) Yeni Eğilimler Seminerleri kapsamında farklı disiplinlerde ön plana çıkan kuramsal ve yöntemsel yaklaşımlarla araştırma konularının neler olduğu  tespit edilmeye çalışılacaktır. Bu çalışma ile katılımcıların sosyal bilimlerin ortak meselelerinin neler olduğuna dair bir farkındalık kazanması ve farklı disiplinler arasındaki etkileşimleri görmeleri de amaçlanmaktadır.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2011, 13:58
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13