Dünya ve İslam yayın hayatına başladı

Dünya sorunları ile İslam'la, İslamcılıkla ile ilgili olanların yararlanacakları önemli yazıların yer aldığı Dünya ve İslam yayın hayatına başladı

Dünya ve İslam yayın hayatına başladı

Müslüman düşünce geleneğini bir bütün olarak gören ve sahiplenen Dünya ve İslam gazetesinin 'tanıtım' mahiyetinde de görülebilecek ilk sayısı çıktı. Derginin Genel Yayın Yönetmenliğini Yasın Demir yapıyor.

Dergi havasında ve analizler yazılarının çoğunlukta olduğu bir yayın organı Dünya ve İslam.  Dünya ve İslam'da Ortadoğu'da baskıcı rejimlere karşı meydana gelen ayaklanmalardan uluslararası ilişkilere Seyyid Kutub'tan Kemalizm öncesi ve sonrasında İslamcı muhalefete, Tunuslu Hayrettin Paşa'dan seksen sonrasında Müslümanların yaşadığı sorunlara kadar pek çok konuda önemli yazılar yer alıyor.

Farklı yayın organlarından yapılan veya alıntılan çeviri metinlerde hatırlatma, ekleme ya da uyarma şeklinde karşımıza çıkan noktalara değinilmemiş.

Dünya ve İslam ayrıca "Kitap fikir" başlıklı bir kitap eki de hazırlamış. Sonraki sayılarda daha ayrıntılı ve çeşitli metinlerin yayımlanacağı bu ekte Mana ve Mahya Yayınlarına geniş yer verilmiş.

 

Bünyamin Yıldız haber verdi

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2012, 21:05
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa celep
mustafa celep - 7 yıl Önce

hayırlı olsun, bayilere dağıtılacak mı, veya internetten okuyabilecek miyiz, bilgi?

yasin demir
yasin demir - 7 yıl Önce

Dünya ve islam Gazetesini temin edebileceğiniz belli yerler İstanbul'da Fatih Ağaç ve İnklab - Cağaloğlu Kitapevi - Madve - Beka yayınları İstiklal caddesi Mephisto - Mecidiyeköy Eylül kitapeviwww.dunyaveislam.com

banner19

banner13