'Dünya Mustazafları Fotoğraf Sergisi'

Mustazaf-Der Diyarbakır Şubesi, 18-19 ve 21 Mart tarihlerinde zulme uğrayan halkları konu alan bir fotoğraf sergisi açıyor.

'Dünya Mustazafları Fotoğraf Sergisi'

Mustazaf-Der Diyarbakır Şubesi, Şeyh Said (Dağkapı) Meydanında zulme uğrayan halkları konu alan bir fotoğraf sergisi açtı.

Dünya Mustazaflar Haftası nedeniyle Mustazaf-Der Diyarbakır Şubesi, açık alanda fotoğraf sergisi açtı. Mustazaf Der tarafından bir süre önce Şeyh Said Meydanı olarak ilan edilen Dağkapı'da açılan fotoğraf sergisine halk yoğun ilgi gösterdi.

Fotoğraf sergisinde dünyadan Halepçe, Irak, Suriye, Filistin Çeçenistan, ABD, Bosna, Cezayir, Keşmir, Afganistan'daki dehşet verici katliamların fotoğrafları sergilendi.

Türkiye'den de 12 Eylül, 28 Şubat ve yakın tarih bölümünde Ubeydullah Durna ve başörtülerinden dolayı okula alınmayan kız öğrencilerin mağduriyetlerini yansıtan fotoğraflar sergideki yerini aldı.

Mustazaf-Der yetkilileri halkın yoğun teveccüh gösterdiğine dikkat çekerek "serginin cumartesi günü Ulu Cami önünde, 18 Mart Pazar günü Kaplan Düğün Salonu önünde, 19 Mart Pazartesi günü Bağlar Kahve önünde ve 21 Mart Salı günü de Park Ormanı önünde olacağını" açıkladılar.

 

Burak Gültekin haber verdi

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2012, 21:32
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13