Dünya Müslüman Kadınlar Zirvesi İstanbul'da

23-26 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak Dünya Müslüman Kadınlar Zirvesi ve Fuarı (BİLGE 2017) tebliğ gönderimleri için süre azalıyor.

Dünya Müslüman Kadınlar Zirvesi İstanbul'da

23-26 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak Dünya Müslüman Kadınlar Zirvesi ve Fuarı (BİLGE 2017) tebliğ gönderimleri için süre azalıyor. Dünya İslam Forumu kurumsal çerçevesinde gerçekleşen zirve ve fuarın ilki geçen yıl Malezya’da yapılmıştı. Dünyanın ve ülkemizin ilgili en üst düzey kurumlarının temsil edileceği zirveye birçok ülkeden iş kadınları, STK’lar, akademisyenler olmak üzere çok sayıda kişi katılacak.

8. Dünya İslam Forumu ile olarak İstanbul’da; Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM), Dünya İslam Forumu (DİF), Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi (IIUM), Türkiye Merkezli Kadın STK’ları Organizasyon Komitesi işbirliği ve ulusal/uluslararası otoritelerin stratejik katkıları ile gerçekleştirilecek BİLGE 2017’nin ana teması “Bir Kadın - Bir Dünya | Güç ve Adalet İnşası için Politikalar” olarak belirlendi.

Zirvenin alt temaları ise “Kadınlar ve Erkekler; İyilikte Yarışmak”, “Güç Adalet ve Medeniyet İnşasında Kadın”, “Küresel Yeni Dengeler, Rekabet Parametreleri ve Kadın”, “Değişen Devlet Doğası, Beklenti Yönetimi ve Kadın”, “İnsan Kaynağı İnşasında Model Rol; Anne” olarak ele alınacak.

BİLGE 2017’de yer alan “Kadın için Kadın Perspektifleri” temalı Politika/Proje Atölyeleri; “Eğitim ve Bilim”, “İş Hayatı ve Girişimcilik”, “Sosyal Hayat, Siyaset ve Din”, “Sağlık, Sosyal Güvenlik ve İstihdam”, “Teknoloji ve İnovasyon”, “Savunma ve Güvenlik”, “Sosyal Politikalar ve Sivil Toplum”, “Enerji, Su ve Gıda”, “Ekonomi ve Finans”, “Kültür ve Turizm”, “Sanat ve Edebiyat”, “Uluslararası Kalkınma İşbirliği”, “Şehir ve Yerel Yönetişim”, “Düşünce ve Akademi” ve “Uluslararası Diaspora” başlıkları altında düzenlenecek.

Tematik etkinlikler olarak belirlenen “Uluslararası Kadın ve Barış İnşası Konferansı 2017”, “Dünya Müslüman Kadın STK’ları Konferansı 2017”, “Genç Müslüman Kadın Konferansı 2017”,  “Dünya Müslüman Kadın Kültür Festivali 2017”,  “Dünya Kuran Saati 2017” de yine BİLGE 2017 kapsamında gerçekleştirilecek.

Başta iş dünyasından kadınlar ve kadın yöneticiler olmak üzere, Zirveye Türkiye’den dinleyici olarak katılmak isteyenler ile görünürlük anlamında katılıp destek vermek isteyen STK ve kurumlar 01 Ekim 2017 tarihine kadar TASAM’a başvuru yapabiliyorlar.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 10:27
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26