Dünya insanına ulaşmalıyız!

Nimetullah Hoca olarak tanıdığımız Japonya İslam Merkezi Camii'nin fahri imamı Halil İbrahim Yurt, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Esenler Şubesini ziyaret etti.

Dünya insanına ulaşmalıyız!

 

Öğrenciler ile kısa bir sohbet eden tebliğci Nimetullah Hoca, dünya çapındaki ziyaret, tebliğ ve davet çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Nimetullah Hocaefendi, “Süleyman Hilmi Tunahan, Mehmed Zahid Kotku, Mahmut Sami Ramazanoğlu ve birçok Allah dostu ile müşerref olduk, onların hizmetlerinde bulunduk. Tüm Allah Dostlarından ve Âlimlerimizden Allah Teâlâ razı olsun. Hepsini severiz, onlardan istifade etmeye gayret ederiz. Ömrüm boyunca talebeliğe niyet ettim, ben talebeyim, sizlere de tavsiye ederim.

Şu an Japonya’da ikamet ediyorum ve dünyanın çeşitli yerlerine davet seyahatlerinde bulunuyorum. Anadilim Türkçenin yanında Arapça, Urduca biraz da İngilizce, Japonca, Çince, Farsça biliyorum” diyor.

25090

Dünyanın her yerine İslam’ın sevgi, barış ve huzur mesajını taşımak için çabalayan Nimetullah Hocaefendi, sadece bu amaçla 55’ten fazla ülkeyi ziyaret etti. Dili, rengi ve dini ne olursa olsun, oralardaki insanlarla kucaklaştı, onlara ülkemizi ve değerlerimizi tanıttı, çok samimi ve candan dostluklar kurdu.

Biz gençlere ibretlik bir hayat!

Onun hayatını yakından tanıdığımızda 80 yaşındaki bir insanın nasıl olup da bu kadar enerji dolu olduğuna şaşıyorsunuz. İman ve hizmet aşkının insanı diri tuttuğunun canlı şahidi o. Hocaefendi, ilerleyen yaşına rağmen aynı aşk ve samimiyetle dünya çapındaki ziyaret, tebliğ ve davet çalışmalarını sürdürüyor. Kendileri insanlara tebessüm ve huzur dağıtmaya, sevgi ve barış mesajı iletmeye kısacası “gönül seferleri”ne devam ediyor.

Nimetullah Halil İbrahim Yurt Hocaefendi Kimdir?

Nimetullah Halil İbrahim Yurt Hocaefendi 1932 Taşova doğumlu. İlk hocası, “âlimler köyü” diye bilinen Sepetli’den sonraki yıllarda Taşova’nın da ilk müftüsü olan Mehmet Ali Efendi. Hocaefendi’yi, daha küçük yaşlarda muhterem babası âlimlerin ve ariflerin sohbetlerine götürürmüş. İstanbul’da bulunan İsmail Ağa Kur’an Kursu’nun ilk talebelerindendir.

Hocaefendi, Sultanahmet Camii’nde 1955 yılında müezzinlik ve Gönenli Mehmet Efendi ve Seyyid Arvasi gibi iki büyük âlim ve veli zata imam vekilliği ifa etti. O muhterem zatlar, kendilerine imam olmasını nasihat etmişler. Hocaefendi bu nasihatler doğrultusunda İstanbul’da, Mübarek Topraklarda, Japonya’da ve gittiği ülkelerde imamlık, müezzinlik ve vaizlik yapış ve bu güzel hizmetlerini canla başla sürdürüyor.

 

YORUM EKLE

banner36