Dünya çapında sanatçılar Arakan için bir araya geliyor

Üç gün sürecek olan Uluslararası Etno Müzik Festivali Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda başlıyor. Dünya çapında sanatçılar Arakan için bir araya geliyor.

Dünya çapında sanatçılar Arakan için bir araya geliyor

1-3 Nisan tarihlerinde üç gün sürecek olan Uluslararası Etno Müzik Festivali Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda başlıyor. 1 Nisan Pazar günü saat 19.00'da başlayacak festivalde dünya çapında sanatçılar Arakan için bir araya gelecek.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan festivalin açılış konserinde Arakan’da katledilen masum siviller için ağıtlar yakılacak. Festivale özel olarak hazırlanan “Arakan” konseri hem dikkat çekmek, hem de savaş ve katliamların devam ettiği diğer ülkelerin de acılarını paylaşmak üzere farklı dillerdeki ağıtları buluşturuyor.

Altı ülkeden 16 sanatçının sahne alacağı Etno Müzik Festivali’ne Türk sanatçıların yanı sıra İrlanda, Fransa, İngiltere, Yunanistan ve Fransa’dan da halkın gönlüne taht kurmuş sanatçılar katılacak. Sanatçılar hem kendi geleneksel repertuvarlarını seslendirecek, hem de Arakan için ağıtlar seslendirecekler.

İrlanda’dan Anne-Marie O’Farrell, İngiltere’den Brendan Power, Yunanistan’dan Ross Daly, Fransa’dan Keyvan Chemirani ve Azerbeycan’dan Eytiram Hüseyinov,  Elşan Mansurov, Alagha Sadiyev ile Kamran Karimov bu özel Festival’de İstanbullu müzikseverlerle buluşacak.

Festival programı:

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 11:02
YORUM EKLE

banner19