“Dünya 5'ten Büyüktür Karikatür Yarışması”

“Dünya 5'ten Büyüktür Karikatür Yarışması” için jüriler bir araya geldi.

“Dünya 5'ten Büyüktür Karikatür Yarışması”

Eyüpsultan Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl ikincisi yapılacak olan karikatür yarışmasında jüri üyeleri, dereceye girecek eserlerin belirlenmesi için Sertarikzade Kültür ve Sanat Merkezinde bir araya geldi.

İkincisi düzenlenen karikatür yarışmasının bu yıl ki konusu “Dünya 5'ten Büyüktür”

Güçlü olanın haklı değil, haklı olanın güçlü olduğu bir dünyanın oluşmasına katkı sağlamak amacıyla gençleri harekete geçirmeyi amaçlayan karikatür yarışması, ortaokul ve liselerde eğitim gören karikatüristleri keşfetmek, karikatüre olan ilgiyi pekiştirmek için, gençleri kalıcı eserler bırakmaya özendiriyor.

Seçili kurul üyeleri arasında, Dünya karikatüristler Birliği Başkanı Ahmet Altay, Cafcaf Dergisi Kurucusu Asım Gültekin, Karikatüristler Turan Dertli, Murat Yılmaz, Turgut Yılmaz yer alıyor.

Karikatür yarışmasına 131 kişinin 192 eseri katıldı. Bu eserler jüri tarafından değerlendirildi ve finale on iki eser kaldı. Orta okul öğrencilerine 6, lise öğrencilerine toplamda 12 ödül verilecek.

Yarışmada dereceye giren öğrenciler şu ödüllere sahip olacak:

-Birinciye, Wacom Intuos Pro (S) Small Grafik Tablet (PTH-451-ENES),

-İkinciye, Wacom Intuos Draw Mavi (CTL-490DB-N),

-Üçüncüye, 500 liralık karikatür çizim seti,

-Mansiyon, Üç kişiye 200 liralık karikatür çizim seti

Yarışmanın sonuçları 5 Mart 2019 günü Eyüpsultan Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenecek gecede ilan edilecek.

Ayrıca yarışmacılar sonuçları 5 Mart 2019 Salı günü EKSM'de gerçekleştirilecek ödül töreninde ve 6 Mart 2019 Çarşamba günü kultursanat.eyupsultan.bel.tr adresinden açıklanacak.

Yayın Tarihi: 17 Ocak 2019 Perşembe 18:00
banner25
YORUM EKLE

banner26