Doğu Türkistanlılar Kardeşlik Buluşması

23-28 Haziran tarihleri arasında 5. Dünya Doğu Türkistanlılar Kardeşlik Buluşma Sempozyumu ve bir haftalık Kamp faaliyeti yapılacak.

Doğu Türkistanlılar Kardeşlik Buluşması

Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği, kurulduğu 2006 tarihinden itibaren, kuruluş amacına uygun olarak, İstanbul başta olmak üzere muhaceretteki Doğu Türkistanlı genç aydınlarının içinde fikir ve gayede kardeşliğin pekişmesi ve çeşitli alanlarda bilim ve tecrübe birikimlerinin çoğalması, yetiştirilmesi konusunda çok yönlü eğitici ve terbiye esaslı ve kalıcı faaliyetleri gerçekleştirmekte.

Doğu Türkistanlıları bir araya getirmek ve onlara, değişen dünyada yeni bilgi ve tecrübeler aktarmak ve Uygur halkının günümüzde maruz kaldığı sıkıntılar ve çözümü konusunda somut ve verimli çalışmalar yapmak için 2009 yılından itibaren Dünyanın farklı bölgelerinden Doğu Türkistanlı aydın, akademisyen, kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla Dünya Doğu Türkistanlılar Kardeşlik Buluşma Konferansı Kamp faaliyeti tertiplenmekte. 23-28 Haziran 2013 tarihleri arasında açılış töreni İstanbul Zeytinburnu kültür ve Sanat Merkezinde ve kamp kısmının Düzce Topuklu yaylası Fenerbahçe Tesislerinde 5. Dünya Doğu Türkistanlılar Kardeşlik Buluşma Sempozyumu ve bir haftalık kamp faaliyeti yapılacak.

Elif Yediveren haber verdi

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2013, 22:51
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13