Doğu Türkistanlılar İstanbul`da buluşuyor

Geleneksel olarak düzenlenen "Dünya Doğu Türkistanlılar Kardeşlik Buluşması"nın dördüncüsü 8 Temmuz'da gerçekleştiriliyor.

Doğu Türkistanlılar İstanbul`da buluşuyor

Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği organizasyonuyla geleneksel olarak düzenlenen "Dünya Doğu Türkistanlılar Kardeşlik Buluşması"nın dördüncüsü 8 Temmuz'da İstanbul'da gerçekleştiriliyor.

Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Abdulehed Er, 9 – 14 Temmuz 2012 tarihleri arasında 4. Dünya Doğu Türkistanlılar Kardeşlik Buluşması kampı düzenleyeceklerini, bu seneki kampın ana konusunun "Sosyal Medya", "Eğitim", "Uygulama" ve "Dayanışma" olacağını söyledi. 8 Temmuz Pazar günü ise açılış toplantısı yapılacak.

Bu buluşma Doğu Türkistanlılar arasında kardeşlik ve dayanışma bilinci oluşturmak maksadıyla düzenlenecektir.

Doğu Türkistan asıllı akademisyenler, düşünürler, kanaat önderleri ve sivil toplum temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşecek bu kamp faaliyetine, Doğu Türkistan davasına gönül veren kişi ve kurumların da iştirak edeceği belirtilirken, buluşmaya TGTV, İDSB, İHH, Siyasal Vakfı, SDP ve İnsan ve Medeniyet Hareketi gibi sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra SalamWorld internet portalının da destek verdiği kaydedildi.

8 Temmuz 2012 Pazar günü Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde açılışı yapılacak buluşmaya, 17 ülkeden Doğu Türkistan asıllı akademisyen, düşünür, kanaat önderleri ve sivil toplum temsilcilerinin, yanı sıra İstanbul`da bulunan birçok sivil toplum kuruluş temsilcileri, Doğu Türkistanlılar ve Doğu Türkistan davasına gönül veren kişiler de iştirak edecek.

Dernek Başkan Yardımcısı Er, Doğu Türkistan davasına gönül veren herkesin buluşmaya davetli olduğunu söyledi.

Saat: 10.00

 

Rabia Önder haber verdi

YORUM EKLE