Doğu Türkistan Çalıştayı

Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Doğu Türkistan'da insan hakları ihlallerinin müzakere edilerek değerlendirilmesi amacıyla; 20 Haziran 2021 tarihinde; akademisyenler, yazarlar, tarihçiler ve gazetecilerin katılımı ile “Doğu Türkistan Çalıştayı” düzenlendi.

Doğu Türkistan Çalıştayı

BASIN DUYURUSU

Türkiye Yazarlar Birliği kurulduğu 1978 yılından bu yana; Kültür, sanat, edebiyat alanında ulusal ve ulusları pek çok faaliyeti başarı ile gerçekleştirmesinin yanı sıra bölgesel ve küresel düzeyde insan haklarının korunması noktasında da çalışmalar yapmaktadır.

Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Doğu Türkistan'da insan hakları ihlallerinin müzakere edilerek değerlendirilmesi amacıyla; 20 Haziran 2021 tarihinde; akademisyenler, yazarlar, tarihçiler ve gazetecilerin katılımı ile Doğu Türkistan Çalıştayıdüzenledik.

Kamuoyunun da büyük ilgisini  çeken programın sonunda, sorunun çözümüne katkı sağlamak amacıyla; başta Çin Hükümet yetkililerine, ilgili devletlere, uluslararası insan hakları kuruluşlarına ve basın yayın organlarına göndermek üzere ekteki çalıştay sonuç bildirgesini hazırladık.

Saygı ile bilgilerine sunarız. 26.06.2021

Prof. Dr. Musa Kâzım ARICAN

Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı

Yayın Tarihi: 27 Haziran 2021 Pazar 16:00
YORUM EKLE

banner19

banner36