Diyanet'ten ilmi araştırmalara destek

Diyanet Vakfı, Müslüman dünyasında dini, sosyal, ekonomik vb. konularda yapılmış ilmi bir araştırmaya ödül veriyor.

Diyanet'ten ilmi araştırmalara destek

Türkiye Diyanet Vakfı, her yıl Müslüman ve Türk dünyasında dini, sosyal, ekonomik vb. konularda yapılmış ilmi bir araştırmaya ödül vermeyi gelenek haline getirdi. 2013 yılında, birinciye 30.000, ikinciye 20.000, üçüncüye 10.000 TL ödül verecek. Dereceler jüri üyelerinin ortak kararıyla belirlenecek.

Konular:

1. "Günümüzde Müslüman ülkelerde, kardeş ve akraba topluluklarında ve Müslümanların azınlık olarak yaşadıkları ülkelerde karşılaştıkları dini problemler."

2. "Biyoloji, Fizik ve Kimya gibi temel pozitif bilimler ve bu temel bilimleri kullanan tıp gibi kompleks alanlardaki gelişmelerin İslâm inançları ve uygulamaları açısından ortaya çıkardığı problemler."

3. "Çocuklar için din büyükleri."

Katılım şartları:

1. Eserin önceden yayımlanmamış olması,

2. Eserlerin 10 (on) nüsha halinde teslim edilmesi ve yazarın özgeçmişinin eklenmesi.

Notlar:

1. Yarışmaya gönderilen eserlerin inceleme nüshaları arşivlenecek ve yazarlarına iade edilmeyecektir.

2. Dereceye giren eserlerin yayın hakkı sürekli olarak Türkiye Diyanet Vakfına ait olacaktır ve yazara TDV Telif Ücretleri Talimatı çerçevesinde telif ücreti ödenecektir.

3. Yarışmaya katılan ve kamuoyuna ilân edilen yarışma nitelikleri ve şartları açısından TDV İLKSAY Kurulu`nun ön incelemesinden geçtikten sonra eserler jüri üyelerine gönderilecektir.

Süre:

Eserler en geç 10 Şubat 2013 tarihinde vakıfta olacak şekilde gönderilmelidir. Başvurular "Türkiye Diyanet Vakfı Dr. Mediha Eldem Sokak No:72/B Kocatepe/ANKARA" adresine elden veya posta ile yapılabilir. Sonuçlar 2013 yılı Kutlu Doğum Haftasında ilan edilecek.

 

Sefa Toprak haber verdi

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2012, 11:23
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13