Diyanet Vakfı'ndan Afrinlilere yardım

Türkiye Diyanet Vakfı, Afrin merkezi ve kırsalında yaşayan sivillere insani yardım götürmeye devam ediyor.

Diyanet Vakfı'ndan Afrinlilere yardım

Türkiye Diyanet Vakfı, Afrin şehir merkezi ve kırsal noktalarda yaşayan sivillere yönelik yardımlarına devam ediyor. Kastel Cindo, Şeran ve Deyr Savan köylerine yapılan yardımın ardından TDV ekipleri, Afrin ilçe merkezinin de özgürlüğüne kavuşmasıyla birlikte terör örgütünün tüm tehditlerine rağmen evlerini terk etmeyen sivillere insani yardımda bulundu.

TDV Suriye Koordinatörü Mustafa Erdem, Zeytin Dalı Harekâtı ile özgürlüğüne kavuşan Afrin’e Türk milletinin yardımlarını ulaştırmaya devam edeceklerini belirtti ve şunları söyledi: "Bugüne kadar Mehmetçiğin teröristlerden arındırdığı bölgelerde bulunan sivillere yardımlarımızı ulaştırıyorduk, Afrin şehir merkezinin özgürlüğüne kavuşmasıyla birlikte burada da yardımlarımıza başladık. Bu kapsamda temel insani malzemelerin yer aldığı yardım paketlerimizi bölge halkına ulaştırdık. Yine Suriye içerisinde kurduğumuz fırınlarda ürettiğimiz ekmekleri ekiplerimiz ailelere ulaştırdı.

Yardımlarımızı ulaştırırken aynı zamanda mevcut durumda ihtiyaç tespitinde bulunuyoruz. İdlib, Azez ve El Bab’da bulunan merkezlerimizin koordinesinde Zeytin Dalı Harekâtı ile birlikte terörden kurtarılan her noktada Türkiye'den gönderilen yardımları ulaştırmayı devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2018, 14:43
YORUM EKLE

banner19