Diyanet Vakfı adına iki açılış

19 Temmuz Perşembe günü, 31. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı ve Çapa Fatih Yayınevi açılışı gerçekleştirilecek.

Diyanet Vakfı adına iki açılış

Türkiye Diyanet Vakfı 19 Temmuz Perşembe günü, 31. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı ve Çapa Fatih Yayınevi açılışı için iki ayrı tören düzenliyor.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen, 31 yıldır Ramazan’a has bir organizasyonla geleneğini sürdüren ve son üç yıldır İstanbul Beyazıt Meydanı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla gerçekleştirilen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’nın açılışı, 19 Temmuz 2012 Perşembe günü saat 11.30’da Beyazıt Meydanı’nda törenle yapılacak.

Kültür hayatına önemli katkılar sağlayan ve Türkiye genelinde profesyonel yayınevleri açan Türkiye Diyanet Vakfı, aynı gün İstanbul Millet Cad. No.107 Saraç Doğan Camii altında Çapa Fatih Yayınevi'nin açılışını gerçekleştiriyor. Türkiye 31. Kitap ve Kültür fuarı açılışının öncesinde, saat 10.30’da açılış töreni olacak.

Törenlere, Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Müftüsü Doç. Dr. Rahmi Yaran, çeşitli sivil toplum örgütü yöneticileri ve kültür ve sanat dünyasından önemli isimlerinin katılması bekleniyor.


Bünyamin Yıldız haber verdi

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2012, 00:20
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13