Diyanet İşleri Başkanlığı ve İSAM’dan ortak yayın!

Ebû Mansûr el-Matürîdî’nin Kitâbü’t-Tevhîd’i Diyanet İşleri Başkanlığı ile İSAM arasında 2018 yılında imzalanan bir mutabakat çerçevesinde eserler yayınlanarak istifadeye sunuldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve İSAM’dan ortak yayın!

Ebû Mansûr el-Matürîdî’nin Kitâbü’t-Tevhîd’inin Prof.Dr. Bekir Topaloğlu ve Dr. Muhammed Aruçi tarafından hazırlanan tahkikli neşrinin ilk baskısı 2003 yılında yapılmış, 3. baskısı da 2017 yılında İSAM tarafından yeni tasarım ve genişletilmiş dizinlerle okuyucunun istifadesine sunulmuştu.

Kitâbü’t-Tevhîd’in yine Prof. Dr. Bekir Topaloğlu tarafından yapılan açıklamalı tercümesi ise ilk defa 2002 yılında yayınlanmış, 12. baskısı da 2018 yılında okuyucularla buluşmuştu.

Genelde İslâm düşüncesinin ve özellikle Hanefî-Mâtürîdî ekolünün temel kaynaklarının başında yer alan Kitâbü’t-Tevhîd’in tahkikli neşir ve açıklamalı tercüme olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları arasında yayınlanması için Diyanet İşleri Başkanlığı ile İSAM arasında 2018 yılında imzalanan bir mutabakat çerçevesinde eserler yayınlanarak istifadeye sunuldu.

Yayın Tarihi: 25 Kasım 2018 Pazar 15:34
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26