Diyanet Gençlik Kulübü Yemen yararına kermes düzenledi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi bünyesinde kurulan “Diyanet Gençlik Kulübü” Yemen yararına kermes düzenledi.

Diyanet Gençlik Kulübü Yemen yararına kermes düzenledi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi bünyesinde kurulan “Diyanet Gençlik Kulübü” çiçeği burnunda bir öğrenci topluluğu. Bu öğrencilerin amaçları, Diyanet çatısı altında hiçbir siyasi oluşuma bağlı kalmadan, şeffaf ve birleştirici faaliyetlerde bulunmak.

Diyanet Gençlik Kulübü çalışmalarına bereketli bir işle başladı ve ilk etkinliği YEMEN yararına düzenlenen kermes oldu. Niğde İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü bünyesinde faaliyet gösteren manevi danışmanlar, Niğde geneli tüm Kur’an Kursları’nı harekete geçirdiler. Oldukça büyük yankı bulan davetler sonucunda İslami İlimler Fakültesi’nde geniş çaplı bir kermes düzenlendi. Kur’an Kursları’nda eğitim gören ablalar ve teyzeler el açması gözlemeler, tatlılar, börekler, içli köfte, mantı ve aşurelerle kermese katkıda bulundular. Kermesin açılışında Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Rektör Muhsin Kar, Milletvekilleri ve İl Müftüsü’nün de bulunması ayrı bir güzellik oldu. Fakülte dekanı Prof. Dr. Seyit Avcı’nın ümmet bilincinden bahsettiği samimi duasıyla hayır çarşısı Yemen için hizmetine başladı.

28.12.2018 Cuma günü de devam eden kermesten toplanan para ise Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Yemen’de ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Diyanet Gençlik Kulübü üye öğrencilerinin özverili çalışmalarının devamını, hizmetlerinin makbul olmasını diliyoruz.

YORUM EKLE

banner36