Diriliş Okumaları İstanbul'da

2 Ocak Pazartesi günü şair Cumali Unaldi Hasannebioğlu rehberliğinde Sezai Karakoç’un İslam’ın Dirilişi adlı eseri okunup üzerinde konuşulacak.

Diriliş Okumaları İstanbul'da

Sezai Karakoç’un şiirini ve “Diriliş” etrafında geliştirdiği düşünce akımını anlamaya yönelik çabalar giderek derinleşiyor; son yıllarda bu büyük şair ve düşünürümüz üzerine oldukça kapsamlı çalışmalar yapıldı ve böylece Sezai Karakoç ismi, entelektüel camianın sınırlarını aşarak hızla topluma mâl oldu. Sezai Karakoç’un İslam’ın aydınlığından beslenen ve insanımızın duygu dünyasından hız alan hakikatçi edebi ve düşünsel verimleri, topraklarımızda hiç silinmemesine iz bıraktı.  

Sezai Karakoç hakkında yapılan çalışmalara, önümüzdeki günlerde bir yenisi daha eklenecek. 2 Ocak 2012’de 18.00-20.00 saatleri arasında Cumali Ünaldı Hasannebioğlu rehberliğinde Türkiye Yazarlar Birliği Kızlarağası Medresesinde “Sezai Karakoç Okumaları” yapılacak ve bu etkinlikte Sezai Karakoç’un “İslamın Dirilişi” adlı eseri okunup üzerine tartışılacak, “Diriliş” düşüncesine yeni yaklaşımlar getirilmeye çalışılacak. Cumali Ünaldı’nın zengin ve renkli yorumlarıyla ilerleyecek bu etkinlikte, ayrıca Cumali Ünaldı’nın “İslamın Dirilişi” hakkındaki anlamlı hatıralarını da dinleme imkanı bulacağız. Etkinliğin ikinci ve son seansının ise, 9 Ocak’ta yine TYB’de 18-20 arasında gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Sezai Karakoç düşüncesini daha yakından tanımak, Cumali Ünaldı’nın özgün yaklaşımlarını dinlemek ve yıla nitelikli bir başlangıç yapmak isteyenleri pazartesi günü TYB’ye bekliyoruz.  

 

Aykut Nasip haber verdi

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2011, 20:45
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şaban Abak
Şaban Abak - 8 yıl Önce

Harika bir haber. Kıymetli şair Cumali Ünaldı Bey'in rehberliği, Üstad Karakoç'un bu çok önemli eserinin layıkıyla anlaşılmasını da kolaylaştıracaktır. Herkesin başucu kitabı olması gereken bir eser "İslâmın Dirilişi". Diriliş Okumaları'nın, her hafta Üstadın bir eserinin okunması suretiyle devam ettirilmesini temenni ederim. Düzenleyenleri ve katılacak olanları şimdiden kutluyorum.(Katılacak olanlara, İslâmın Dirilişi kitabını temin edip öyle gitmelerini tavsiye ederim.)

Bilal Yavuz
Bilal Yavuz - 8 yıl Önce

Sırada yurtdışı var...

veli kale
veli kale - 8 yıl Önce

sezai beyi anlamak için islamı kuranı iyi bilmek lazım . dostlardan bilenlerin durmadan sürekli üstadın şiir ve yazıloarını anlatması için TYB güzel bir mekan .lütfen sorumluluktan kaçmayalım.

banner19

banner13