Din ve Hayat'ın 21. sayısı çıktı

Din ve Hayat Dergisi’nin 21. sayısı yayınlandı. Dört ayda bir ve ücretsiz olarak yayınlanan derginin bu sayıdaki dosya konusu ise 'İman'..

Din ve Hayat'ın 21. sayısı çıktı

TDV İstanbul Şubesi ve İstanbul Müftülüğü’nün süreli yayını olan Din ve Hayat Dergisi’nin 21. sayısı yayınlandı. Dört ayda bir ve ücretsiz olarak yayınlanan derginin bu sayıdaki dosya konusu: İMAN.

Metin ve görsel anlamda zengin bir içeriğe sahip derginin bu sayısında, İnanmak ve İnanca Göre Yaşamak, Prof. Dr. İlyas Çelebi tarafından; Vahyin Nüzul Sistematiği Bağlamında İmana Bakış, Yrd. Doç. Dr. Yakup Bıyıkoğlu tarafından; İmanın Rasyonel Temelleri Doç. Dr. Hülya Alper tarafından; Kutlu Elçinin Dilinden İman, Prof. Dr. Enbiya Yıldırım tarafından; İmani Konuların Kelam İlmi Açısından Değerlendirilmesi, Doç. Dr. Fethi Kerim Kazanç tarafından kaleme alındı.

Dergide ayrıca birbirinden kıymetli isimlerden bazıları şunlar: Prof. Dr. Rahmi Yaran, Prof. Dr. Ömer Faruk Harman, Prof. Dr. Süleyman Toprak, Gülşah Nezaket Maraşlı, Yrd. Doç. Dr. Yusuf Özkır, Doç. Dr. Ekrem Demirli, Doç. Dr. Kâmil Güneş, Abdulkerim Yatğın. Ayrıca bu sayıda yer alan üç söyleşi de dosyayı tamamlar mahiyette. Bu isimler, Bekir Topaloğlu, Ümit Şimşek, Sait Yazıcıoğlu.

Dergiyi online takip edebilmek için adresimiz: www.dinvehayatdergisi.com

Dergiye ulaşmak için mail adresimiz: [email protected]

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2014, 09:14
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26