Din Kültürü Atölyesi yayında

Çocuk terbiyesi ve din öğretimi alanında yepyeni bir internet sitesi yayın hayatına başladı: www.DinKulturuAtolyesi.com

Din Kültürü Atölyesi yayında

Çocuk terbiyesi ve din öğretimi alanında başta anne babalar olmak üzere, öğretmenlere, imamlara ve toplumun çeşitli kesimlerine hitap eden yepyeni bir internet sitesi yayın hayatına başladı. Sitede sevdirici ve kolaylaştırıcı bir üslupla üretilen din öğretimi içerikleri yer alıyor.

Prof. Dr. M. Yaşar Kandemir Hoca’nın teşvik ve yönlendirmeleriyle yayın hayatına giren www.DinKulturuAtolyesi.com  sitesinin yayın yönetmenliğini eğitimci-yazar Aydın Başar üstleniyor.

Sitenin danışma kurulunda Prof. Dr. Mehmet Zeki Aydın, Ümit Şimşek, Dr. Mehmet Sürmeli, Dursun Ali Taşçı, Prof. Dr. Orhan Çeker, Prof. Dr. Bedri Gencer, Dr. M. Şerafeddin Kalay, Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Kutlay, Dr. Abdurrahman Büyükkörükçü ve Prof. Dr. Mehmet Emin Ay gibi eğitim alanında uzman olan ilim adamları yer alıyor.

www.DinKulturuAtolyesi.com yayın yönetmeni Aydın Başar bu siteye neden ihtiyaç duyulduğunu şöyle açıklıyor: “Bu siteyi kurarken yaklaşık yüz kadar eğitimci ve ilim erbabı yazarlarımızla istişare ettik. Hepsinden aldığımız genel izlenim, bu çalışmanın hayırlı olacağı yönündeydi. Başta Prof. Dr. M. Yaşar Kandemir Hocamız olmak üzere yayın danışma kurulumuzdaki tüm hocalarımız bu projeyi önemli buldular ve bizlerden desteklerini esirgemediler. Hepsine yürekten teşekkür ediyoruz.

Sitemizde şunları bulabileceksiniz:

1. Çocuk Terbiyesi: Geçmişten günümüze kadar gelen kıymetli İslam âlimlerimizin çocuk yetiştirmeye ve çocuk terbiyesine dair birikimlerini sitemizde bulabileceksiniz.

2. Kıssa Havuzu:  Akla ve kalbe dokunan birbirinden güzel kıssaları Kıssa Havuzumuzda bulabileceksiniz

3. Değerler Sandığı: Çocukların ahlaki gelişimi için hazırlanan değerler eğitimi içeriklerini Değerler Sandığı bölümümüzde bulabileceksiniz.

4. Anılar Geçidi: “Anılarla Değerler Eğitimi” başlığı altında âlimlerin, kalem erbabının ve faziletli kişilerin anılarını derliyoruz. Her birisi bir değere atıf yapan birbirinden güzel anıları sitemizde bulabileceksiniz.

5. Altın Öğütler: Âlimlerin ve faziletli kişilerin kısa, öz ve etkileyici öğütlerini sitemizde bulabileceksiniz.

6. Örnek Şahsiyetler: İmam Gazzali’den Bediüzzaman’a, Aliya İzzet Begoviç’ten Hasan El Benna’ya kadar İslam âlimlerimizi ve abide şahsiyetleri tanıtan yazıları sitemizde bulabileceksiniz.

7. Güzellikleri Yaşatalım: İyiye ve güzele dair teşvik edilmesi gereken her türlü konuyu bu bölümde işliyoruz.

Ve bunların dışında çocuk terbiyesine dair birçok farklı alandaki içeriği sitemizde bulabileceksiniz"

Yayın Tarihi: 12 Ağustos 2016 Cuma 12:03 Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2016, 12:03
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aydın Başar
Aydın Başar - 5 yıl Önce

Dunyabizim, bizim için her zaman ufuk açıcı oldu. DinKulturuAtolyesi.com sitesini kurarken dunyabizim'den faydalandık ve örnek aldık. Bunu da her yerde ifade ediyorum. Eski bir dunyabizim ailesi mensubu olarak, bize desteklerinden dolayı Erhan Erken Bey, Mehmet Erken Bey, Mehmet Emre Ayhan Bey başta olmak üzere tüm dunyabizim ailesine teşekkür ediyorum. Saygılarımla.

banner26