Depremde çocukların yardım paketlerine iliştirdikleri notlar içleri ısıttı

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki deprem sonrasında depremzedeler için toplanan yardım ve destek paketlerine çocukların bıraktıkları notlar, dağıtım noktalarında yoğun duygu seline neden oluyor.

Depremde çocukların yardım paketlerine iliştirdikleri notlar içleri ısıttı

Çocuklar, akranlarına bir mesaj vermek için yaşanan depremde hissettiklerini kağıda döküyor.

Çocuklar "Asrın felaketi"ni yaşayan akranlarına yardım paketlerine koydukları notlarla destek oluyor.

Notlar bu kez Trakya'dan

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından yardım kampanyalarına Trakya'dan destekler artarak sürüyor.

Çocuklar da aileleriyle yardım noktalarına gelerek kumbarasından çıkan paraları, oyuncaklarını, eşyalarını depremzede çocuklar için gönderiyor.

Miniklerin yardım kolilerinin içine bıraktığı notlar duygulandırıyor
Deprem bölgesine gönderilmek üzere getirilen bazı oyuncak, mont ve ayakkabıların üzerindeki notlar, görenlerin gözyaşı dökmesine neden oluyor. Özellikle miniklerin yardım kolilerinin içine bıraktığı notlar da görenleri duygulandırıyor.

Kırklareli'de de düzenlenen yardım kampanyalarına aileleriyle destek veren çocuklar da "duygu dolu" notlar yazıyor.

Kerem, en sevdiği montunu depremzede yaşıtlarına gönderdi

Kırklarelili Kerem de afetzede çocuklara yardım gönderen yüz binlerce çocuktan biri. Kerem, ailesinin gönderdiği yardımların içerisine çok sevdiği montunu koyarak destek verdi.

"Bu montumu çok seviyorum ama senin olsun, seni ısıtsın"


Kerem, desteğini, "Merhaba arkadaşım, ben Kerem. Bu montumu çok seviyorum ama senin olsun, seni ısıtsın. Ben 6,5 yaşındayım. Kırklareli." diye kaleme aldığı notla gönderdi.

"Bu kötü günler de geride kalacak"


7 yaşındaki Deniz Ata Çakır ise yazdığı notta, şu ifadeleriyle duygularını iletti:

Sevgili kardeşlerim, büyük acılar yaşadığınızı biliyoruz. Bu kötü günler de geride kalacak. Sizler için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Çok güzel ve çok mutlu günlerde görüşmek dileğiyle. Allah'a emanet olun.

"Benim oyuncaklarım sizi mutlu etsin"

Tekirdağ'da da depremzedelere oyuncaklarını gönderen 7 yaşındaki Eymen, not kağıdına, "Benim oyuncaklarım sizi mutlu etsin." yazdı.

"Bu oyuncaklarımı size yolluyorum"

6 yaşındaki Defne ise yolladığı oyuncaklarının yanındaki notunda, "Bu oyuncaklarımı size yolluyorum. Orada deprem olduğu için çok üzülüyorum. Her akşam sizlere dua ediyorum. Geçmiş olsun." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diriliş Postası

YORUM EKLE

banner36