Demokrasi yolları Müslümanlara kapalı

Vuslat dergisi, Eylül sayısında sayfalarının tamamını Mısır askeri darbesine ayırdı.

Demokrasi yolları Müslümanlara kapalı

Vuslat dergisi, Eylül sayısında sayfalarının tamamını Mısır askeri darbesine ayırdı.  Dergide demokrasi eleştirisi yapılırken, Mısır halkının yanındayız, dünya zalimlerinin karşısındayız mesajı taşımakta.

Dergi içeriğinde neler var?

M. Beşir Eryarsoy, “Ümmet Mısır’da İmtihanda” başlık yazısında, İhvan’ın sergilediği onurlu ve bir o kadar güzel duruşun bundan sonra benzeri bütün İslâmî hareket aşamalarında referans gösterilecek kadar önemli olduğunu dile getiriyor.

Ahmed Kalkan, “İşte Demokrasi Denilen Faşistçe Oyun” isimli makalesinde, yaşadığımız ülke başta olmak üzere Ortadoğu’daki hiçbir ülkede, asker Amerika’nın emri veya izni olmadan darbe yapamaz tespitinde bulunuyor.

Hüseyin Kerim Ece, “Mısır’a Güven içinde Girin” yazısında Kur’an ayetlerinden yola çıkarak Hz. Yûsuf emin bir Peygamberdi ve ülkesini imanla emin belde yaptığına dikkat çekiyor.

Ahmet Varol, “Yeni Moğol İstilası” makalesinde, Mısır'da halkın sivil direnişiyle iktidardan uzaklaştırılan dikta rejimi ve yine halk devrimiyle indirilen diktatörün adamları silahlarla geri döndüklerini bunun sebebi ise halkın desteğinden yoksun olmaları olduğunu yazıyor.

Yorum bölümünde ise, Hamza Türkmen, Abdurrahman Dilipak, Hüsnü Aktaş ve Rıdvan Kaya’nın Mısır Darbesi ile ilgili düşünceleri yer alıyor.

Rıdvan Kaya: Darbecilere karşı bize düşen görev kardeşlerimizle dayanışma içinde olmaktır. Onları haklı mücadelelerinde elimizden geldiğince desteklemek, cuntacıları ise her zeminde teşhir ve mahkûm etmek, lanetlemektir.

Abdurrahman Dilipak: Mısır’daki darbe İsrail, ABD ve Suudi krallığının ortak ürünüdür. İsrail, İslam, Arap ve Afrika Birliği’nin önemli bir üyesinin, İsrail’in varlık ve güvenliği açısından stratejik öneme sahip bir ülkenin İhvan’ın yönetimine geçmesini istemiyor.

Hamza Türkmen: Türkiye’deki Erdoğan İktidarı niçin darbe tehditleriyle teslim alınmak isteniyorsa, Mısır tarihinde ilk defa seçimle gelmiş olan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye ve Müslümanların inisiyatifine de o nedenle darbe yapılmıştır.

Hüsnü Aktaş: Müslüman Mısır halkının ‘kendilerine ihanet eden silahlı zorbalara ve o zorbaların efendilerine boyun eğecek kadar’ şerefsiz olmadığını söylemek mümkündür. Mutlaka bu ihanetin hesabını soracaklardır.

Dergi hakkında detaylı bilgi için: 0216 612 78 22 www.vuslatdergisi.com

 

Cansu Çınar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2013, 20:51
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13